0

سه‌بعدي سازي به روش منبع‌باز

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

سه‌بعدي سازي به روش منبع‌باز

 
بهترین نرم‌افزار رایگان و منبع‌باز برای مدل‌سازی سه‌بعدی و راندو کردن در لینوکس چیست؟ این سوالی است که در این نوشته به‌طور خلاصه به آن پاسخ خواهیم داد.

 

Art of Illusion

نرم‌افزار مدل‌سازی سه‌بعدی و راندوی رایگان و منبع‌بازی که برای سیستم‌های عامل ویندوز، مک و لینوکس عرضه می‌شود، قابلیت‌های منحصر به فردی دارد که می‌توان به مخزن آنلاین ابزارها و قابلیت دریافت و نصب افزونه‌ها برای این نرم‌افزار اشاره کرد که حتی در نرم‌افزارهای تجاری همانند نیز یافت نمی‌شود.

http://www.artofillusion.org/downloads#linux

 

Blender

«بلندر» محبوب‌ترین نرم‌افزار رایگان و منبع‌باز لینوکسی است. بنیاد بلندر چند فیلم کوتاه انیمیشن را تماما با قدرت بلند تولید کرده است تا پتانسیل حقیقی این نرم‌افزار را نشان دهد. اولین پروژه بزرگ حرفه‌ای بلندر، فیلم اسپایدرمن 2 بود که در آن آنتی‌ماتیک‌ها و جلوه‌های ویژه را برای بخش داستان‌نویسی تولید کردند. دانلود بلندر به‌صورت رایگان انجام می‌شود و در بیشتر مخازن لینوکسی بزرگ حضور دارد.

http://www.blender.org/download/get-blender/

 

Ayam

«ایام» محیط رایگان مدل‌سازی سه‌بعدی است که برای رابط RenderMan طراحی شده است. این ابزار تحت مجوز BSD عرضه می‌شود و به ‌این ترتیب هر کسی مجاز است آن را مورد استفاده قرار دهد یا آن را اصلاح و توزیع مجدد کند و حتی مستندسازی دیگری برای آن به وجود بیاورد.

 

نگارش پایای ایام در حال حاضر 1/19 است و در ماه مارس عرضه شده است. این ابزار در سیستم‌های عامل ویندوز، مک و لینوکس کار می‌کند.

 

 

K-3D

 

این ابزار نیز یک ابزار دیگر مدل‌سازی و تولید انیمیشن رایگان و منبع‌باز لینوکسی است. از قابلیت‌های آن می‌توان به موتور پلاگین محورش اشاره کرد. K-3D از مدل سازی چندضلعی پشتیبانی می‌کند و ابزارهای اولیه NURBS (مدل ریاضی که در گرافی رایانه ای و برای تولید منحنی‌ها و سطوح به‌کار می‌رود) را در خود دارد. همانند بلندر، این ابزار نیز در تمام توزیع‌های بزرگ لینوکسی قابل دریافت است.

http://www.k-3d.org/downloads

 

MakeHuman

این ابزار، یک نرم‌افزار منبع‌باز است تا کاراکترهای سه‌بعدی بسازد.

از قابلیت‌هایی که این نرم‌افزار را منحصر به‌فرد می‌سازد، می‌توان به رابط کاربری فوق‌العاده و استفاده از Mesh با کیفیت بالا اشاره کرد. به گفته تولیدکنندگان این نرم‌افزار، ایجاد یک انسان واقعی می‌تواند در کمتر از 2 دقیقه انجام شود. این ابزار برای ویندوز، مک و لینوکس قابل استفاده است.

https://sites.google.com/site/makehumandocs/download

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

پنج شنبه 27 مرداد 1390  10:13 AM
تشکرات از این پست
DR460N
دسترسی سریع به انجمن ها