0

اگر فرهنگ دچار مشكل شود اثري از انسانيت باقي نمي ماند

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

اگر فرهنگ دچار مشكل شود اثري از انسانيت باقي نمي ماند

رئيس جمهور گفت: اگر فرهنگ در جامعه دچار مشكل شود، روح از بين مي رود و اگر روح بميرد اثري از انسانيت باقي نمي ماند.
دكتر محمود احمدي نژاد روز سه شنبه در ديدار اصحاب فرهنگ، هنر و قلم هنر را ستون فقرات فرهنگ برشمرد و اظهار داشت: هرگونه زيبايي كه در تاريخ ماندگار شده حاصل ارائه شدن آن در قالب هنر بوده است. وي با اشاره به اينكه هنر بايد موجب آزادي انسان و خيزش روح او شود، تصريح كرد: هنر فقط براي نمايش ضعف ها و اشكالات اجتماعي نيست بلكه حقيقت هنر باز آفريني زيبايي هاي هستي است.
احمدي نژاد افزود: سخن درباره انسان و حقيقت انساني زيبا است و جامعه هنري ما بايد پيشگام آزادسازي انسانها از قيد و بندهاي موجود كه توسط شياطين براي انسانها بوجود آمده باشد.
رئيس جمهور گفت: اگر كسي مي خواهد در فضاي هنري كشور تاثيرگذار بوده و آثارش ماندگار باشد، بايد تلاش كند تا فضاهاي متعالي تري را براي جامعه و انسانها نمايان سازد.
دكتر احمدي نژاد تصريح كرد: هنر جلوه اسماءالهي است كه در آن علم، حكمت، خلاقيت، عشق و رأفت موج مي زند.
رئيس جمهور اظهار داشت: خدايي شدن به معناي عشق ورزيدن به ديگران است چرا كه وقتي عشق و محبت باشد رقابت، كينه ورزي و بدخواهي وجود نخواهد داشت.
دكتر احمدي نژاد هنر را متعلق به انسان هاي پاك و متعالي دانست و با اشاره به فعاليت هاي خوبي كه در عرصه فرهنگ و هنر كشور انجام شده است، گفت: هنر دولت هم پشتيباني از فعاليت هاي فرهنگي و هنرمندان كشور است و در اين راستا از هيچ اقدامي كوتاهي نخواهد كرد

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

پنج شنبه 27 مرداد 1390  2:24 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها