0

نمايندگان ايران به مسابقات بين‌المللي قرآن مصر نمي‌روند

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

نمايندگان ايران به مسابقات بين‌المللي قرآن مصر نمي‌روند

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني وزارت ارشاد؛
نمايندگان ايران به مسابقات بين‌المللي قرآن مصر نمي‌روند

خبرگزاري فارس: مركز هماهنگي، توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني وزارت ارشاد اعلام كرد: نمايندگان ايران در مسابقات بين‌المللي قرآن مصر حاضر نخواهند شد.

به گزارش خبرگزاري فارس، مركز هماهنگي، توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني وزارت ارشاد در خبري در پايگاه خبري اش اعلام كرد: مسابقات بين‌المللي قرآن مصر فردا در حالي آغاز مي‌شود كه از نمايندگان ايران براي حضور در اين دوره از مسابقات براي دومين سال متوالي دعوت نشده است.


اين مركز اعلام كرده است كه اين دومين بي‌مهري از سوي برخي از كشورهاي اسلامي در سال جاري در عدم دعوت از قاريان و داوران ايراني براي حضور در مسابقات بين‌المللي است و اين درحالي است كه كشورهاي مالزي و مصر به عنوان دو كشور مذكور، همواره در سطح متسابق و داور به مسابقات بين‌المللي كشورمان دعوت شده و غالبا در آن حضور يافته‌اند.


به گزارش فارس، اين در حالي است كه دولت مصر و وزارت اوقاف اين كشور در فروردين گذشته در اطلاعيه‌اي از آغاز ثبت‌نام متقاضيان شركت در دو مسابقه بين‌المللي و داخلي حفظ قرآن كريم كه سالانه توسط مصر برگزار مي‌شود تا 27 آوريل (7 ارديبهشت) خبر داده بود.


«عبدالله الحسيني» وزير سابق اوقاف مصر با ارائه شرايط لازم اعلام كرده بود كه مسابقه بين‌المللي حفظ قرآن كريم فعاليت‌هاي خود را در رمضان آغاز خواهد كرد و جوانان اكثر كشورهاي اسلامي مي توانند در اين مسابقات شركت كنند و بهترين حافظان قرآن توسط داوران مصري انتخاب خواهند شد.


بنابر اين گزارش هر چند دعوت از داوران بين‌المللي ايران براي داوري در اين گونه مسابقات امري است كه از كشور ميزبان انتظار مي‌رود اما به نظر مي‌رسد دستگاه‌هاي مسئول در ايران از جمله كميته اعزام و دعوت از قاريان شوراي عالي قرآن و سازمان اوقاف و امور خيريه كه اقدام جدي در شركت دادن فعالان قرآني كشور در مسابقات بين‌المللي قرآني مصر انجام نداده‌اند بايد پاسخگو باشند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

چهارشنبه 26 مرداد 1390  5:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها