0

تقي‌پور: معضل موسيقي ما، كمبود شعر و ترانه خوب است

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

تقي‌پور: معضل موسيقي ما، كمبود شعر و ترانه خوب است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
گزارش فارس از مراسم افتتاح خانه شعر و ترانه؛
تقي‌پور: معضل موسيقي ما، كمبود شعر و ترانه خوب است

خبرگزاري فارس: رئيس مركز موسيقي و سرود سازمان صداوسيما در مراسم افتتاح «خانه شعر و ترانه» گفت: در حال حاضر شوراي شعر ما ارزشمند و خوب است ولي همانطور كه مي‌دانيد معضل موسيقي ما كمبود ترانه‌ها و شعرهاي خوب است كه دست مايه آهنگسازان و خوانندگان باشد.

به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، آيين افتتاح خانه شعر و ترانه و نخستين گردهمايي شاعران و ترانه‌سرايان شب گذشته با حضور حسين تقي‌پور رئيس مركز موسيقي و سرود صداوسيما، مرتضي اميري اسفندقه مسئول خانه شعر و ترانه مركز موسيقي و جمعي از شاعران و ترانه‌سرايان نظير محمعلي بهمني، محمدسعيد ميرزايي برگزار شد.
بنا بر اين گزارش، در اين مراسم كه اجراي آن برعهده مهيار مهرآذر بود، تقي‌پور در سخناني گفت:‌ مركز موسيقي صداوسيما در كشور تنها جايي است كه در حوزه توليدات آثار موسيقايي بودجه، امكانات، تجهيزات و نيروي انساني خوبي فراهم آورده و هر سال نزديك به هزار قطعه اثر در ژانرهاي مختلف توليد مي‌كند.
وي ادامه داد: از طرفي مايه اصلي و اساسي در آثار موسيقايي كلام است. ما مانند هنر هفتم در موسيقي با كمبود كلام خوب مواجه هستيم. خانه شعر و ترانه را از مدت‌ها قبل دوستان قرار بود افتتاح كنند تا در چنين مكاني كه قدمت دارد و بزرگان موسيقي ما در اين مكان مقدس و نوراني حضور داشتند.
تقي‌پور تصريح كرد: مي‌خواهيم اين مركز محفلي باشد براي شاعران و ترانه‌سرايان سراسر كشور و براي آنهايي كه مي‌خواهند آثارشان از رسانه ملي به صورت موسيقي پخش شود. ما با شاعران خوب كمتر سر و كار داريم. الان شوراي شعر ما ارزشمند و خوب است ولي همانطور كه مي‌دانيد معضل موسيقي ما كمبود ترانه‌ها و شعرهاي خوب است كه دستمايه آهنگسازان و خوانندگان باشد.
رئيس مركز موسيقي و سرود صداوسيما اظهار داشت: ما هر سال قريب به هزار قطعه موسيقي توليد مي‌كنيم كه بايد توجه كنيم از اين تعداد چه مقدار تاثيرگذار است و در مقابله با تهاجم فرهنگي موفق بوده است. ما از آقاي اميري اسفندقه كه از شاعران ارزنده نظام جمهوري اسلامي است، خواستيم تا رياست اين خانه را برعهده بگيرد و اميدواريم در سال‌هاي آينده شاهد ارائه آثار فاخر از اين خانه باشيم و به صورت پاتوق و محفل صميمي و دوستانه‌اي براي شاعران باشد و اميدواريم استعدادهاي زيادي اينجا پرورش يابند و پس از پا گرفتن اين خانه از آثارشان استفاده كنيم.
به گزارش فارس، در بخش ديگري از اين مراسم اسفندقه در سخناني گفت: يكي از ويژگي‌هاي بارز جمع هنري از ديرباز تاكنون صميميت موجود در آن بوده است.
وي ادامه داد: اميدوارم اين فضايي كه آقاي تقي‌پور ايجاد كرده در ايجاد ارتباطي عميق بين شاعران و ترانه‌سرايان منجر به شود و اميدواريم بتوانند ترانه را با هم ورق بزنند.
وي گفت: اميدوارم «خانه شعر و ترانه» در بررسي اين كه چرا برخي از وزن‌ها و بحرها را نداريم نقش موثري داشته باشد.
همچنين در اين مراسم مازيار فلاحتي به اجراي موسيقي سنتي پرداخت و با پخش تيزر پيام‌هاي ضرغامي با اهداي لوح يادبود و هدايايي از محمد جواد محبت، قيصر امين‌پور و سيد حسن حسيني قدرداني شد.
قرار بود عليرضا قزوه نيز در اين مراسم شعرخواني كند كه بنا به دلايلي به مراسم نرسيد.
در پايان مراسم خانه شعر و ترانه افتتاح شد.
انتهاي پيام/ا

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

چهارشنبه 26 مرداد 1390  5:41 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها