0

چهار فیلم ایرانی و 9 فیلم خارجی آخر هفته پخش می‌شود

 
salarezeynab
salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران

چهار فیلم ایرانی و 9 فیلم خارجی آخر هفته پخش می‌شود

 

چهار فیلم ایرانی و 9 فیلم خارجی آخر هفته پخش می‌شود
شبکه‌های مختلف تلویزیون روزهای پایانی هفته 13 فیلم سینمایی و تلویزیونی را روی آنتن می‌فرستند.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، چهار فیلم ایرانی به همراه 12 اثر از کشورهای آمریکا، استرالیا، کانادا، انگلستان، مجارستان، ژاپن و چین به روی آنتن شبکه‌های سیما می‌رود.
 
فیلم تلویزیونی "درفلق بود" به کارگردانی سید روح‌اله حجازی و تهیه‌کنندگی سید محسن طباطبایی‌پور و سید روح اله حجازی، پنجشنبه 27 مرداد ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش می­شود. این فیلم درباره حوریه زنی امیدوار و با ایمان است که درهتلی کارگری می‌کند. همسرش فرهاد کارگر کارگاه طلاسازی است. این زوج که پیمان و عقد زندگیشان را در حرم امام رضا(ع) بسته‌اند، زندگی ساده‌ای دارند. حوریه قناعت پیشه است و آرزویش رفتن دوباره به مشهد است ولی فرهاد بلند پرواز و دررویا به سرمی‌برد.عسل بدیعی، رامین راستاد، سید مهرداد ضیایی و آهوخردمند به­ عنوان بازیگران­ اصلی در فیلم تلویزیونی "در فلق بود" بازی کرده­اند.
 
فیلم سینمایی "مترسک" به کارگردانی جری شاتزبرگ پنجشنبه 27 مرداد ساعت 24 در قالب برنامه "سینمای کلاسیک" از شبکه یک سیما پخش می‌شود. درخلاصه داستان فیلم آمده: آشنایی دو مرد به نام‌های"ماکس" و " فرانسیس" در کنار جاده‌ای شروع می‌شود. درحالی که هر یک از آن‌ها مقصد و اهداف متفاوتی دارند. آن‌ها چند ساعتی در کنار جاده منتظرماشین‌های عبوری می‌مانند."ماکس"که در زندگی به هیچ کس اعتمادی ندارد به خاطراینکه" فرانسیس" آخرین کبریتش را برای روشن کردن سیگارش به او داده با او دوست می‌شود. آل پاچینو، جین هکمن و دوروتی تریستان به­ عنوان بازیگران­ اصلی درفیلم سینمایی "مترسک" محصول سال 1973 کشورآمریکا ایفای نقش کرده­اند.
 
فیلم سینمایی "مجستیک" به کارگردانی فرانک دارابونت، جمعه 28 مرداد ساعت 16 از شبکه­ یک سیما روی آنتن می‌رود. این فیلم در اوایل دهه 1950 می‌گذرد که با شروع جنگ سرد، سناتورجوزف مک کارتی با تشکیل کمیته‌ای به مبارزه با خطرسرخ (نفوذ کمونیست‌ها) در ارکان دولتی می‌پردازد، که دامنه آن به هالیوود نیزکشیده می‌شود. جیم کری، مارتین لاندو و بروس کمبل درفیلم سینمایی "مجستیک" محصول سال 2001 کشورهای آمریکا و استرالیا به ایفای نقش پرداخته‌اند.
 
فیلم سینمایی "گذر از اندوه" به کارگردانی براندون کامپ 30 دقیقه بامداد روز پنجشنبه 27 مرداد در قالب برنامه "سینما مهتاب" از شبکه دو سیما پخش می‌شود. درخلاصه داستان فیلم آمـده: "برگ راین" به تازگی کتابی نوشته است که درآن از"چگونگی روبروشدن با مرگ عزیزان" و همچنین راهکارهای غلبه براندوه‌ها درزندگی سخن گفته است. از آنجا که او به تازگی همسر خود را در یک سانحه تصادف از دست داده است؛ کتاب خود را آن قدرعمیق و تجربی می‌نویسد که خیلی زود برنده کتاب اول سال می‌شود. جنیفر آنیستون و آرون اک هارت در فیلم سینمایی "گذر از اندوه" محصول سال 2009 کشورهای کانادا، انگلیس و آمریکا به ایفای نقش پرداختند.
 
فیلم سینمایی "دنیای خیالی دخترم" به کارگردانی کری کرک پاتریک، محصول 2006 کشورهای آمریکا، انگستان و مجارستان، پنجشنبه 27 مرداد ساعت 14:30 در قالب برنامه "سینما آفتاب" بر روی آنتن شبکه دو سیما می‌رود. در خلاصه داستان فیلم به تهیه کنندگی لورنزو دی بوناونتورا آمده: ایوان در یک شرکت به عنوان مشاور سرمایه گذاری کار می‌کند و وظیفه‌اش مشاوره دادن به خانواده‌های پولداری است که قصد سرمایه گذاری دارند و...
 
فیلم سینمایی "حقیقت محض" با بازی کیت بکین سیل ، متادیلون و آنجلا باست 30 دقیقه بامداد روز جمعه 28 مرداد ماه ازشبکه دو سیما پخش می‌شود. "حقیقت محض" درباره راشِل خبرنگار یکی از روزنامه­های پر تیراژ آمریکا است که به طور نامعلومی از معمای ترور رئیس جمهور آمریکا با خبر می­شود. راد لوری در سال 2008 فیلم سینمایی "حقیقت محض" محصول کشور آمریکا را کارگردانی کرده است.
 
فیلم تلویزیونی "باغچه بان" به کارگردانی جهاندخت خادم و تهیه‌کنندگی محمد حسین‌پور، جمعه 28 مرداد ماه ساعت 17:30 ازشبکه دو سیما روی آنتن می‌رود. مستند داستانی باغچه بان شرح زندگی پر فراز و نشیب جبارباغچه بان‌، بنیانگذار آموزش ناشنوایان درایران است که ازسال 1264 تا 1346هجری شمسی را دربرمی‌گیرد. باغچه بان نخستین مولف کتاب‌های فارسی و ریاضی اول دبستان به شکل مصوراست.
 
فیلم سینمایی "نِد کِلِ" ساعت23:15 روزپنجشنبه 27 مرداد ماه ازشبکه سه سیما روی آنتن می‌رود. این فیلم درباره ندکلی پسری است استرالیایی که درانگلستان به همراه خانواده خود زندگی می‌کند. در سنین نوجوانی با بهانه‌ای او را به زندان می‌اندازند.هیث لجر، اورلندولون و جفری در "ندکلی" به کارگردانی گرگورجوردون محصول سال 2003 کشورهای استرالیا، آمریکا و انگلستان به ایفای نقش پرداخته‌اند.
 
فیلم سینمایی "تابستان را چگونه گذراندم" به کارگردانی الکسی پوپوبربسکی، محصول سال 2010 کشور روسیه ، جمعه 28 مرداد ماه ساعت 20:30 درقالب برنامه "سینما4" از شبکه چهارسیما پخش می‌شود. داستان این فیلم با بازی گریگوریتی دوبرینگ، سرجی پوسکپالیس و ایگورپرنویچ درمورد دو فرد به نام های سرگی و پاول است که در جزیره‌ای خالی از سکنه در ایستگاهی قطبی که زمانی از اهمیت استراتژیکی زیادی برخوردار بوده ساکن شده‌اند.
 
فیلم سینمایی "مادربزرگ" به کارگردانی هیوتوشی کوراچی محصول سال 2007 کشورژاپن پنجشنبه 27 مرداد ساعت 13:30 در قالب برنامه "تماشاخانه" از شبکه تهران پخش می‌شود. فیلم سینمایی "مادربزرگ" داستان آکی هیرو پسربچه‌ای است که درخانواده فقیری زندگی می‌کند. مادرش از او و برادر بزرگترش نگهداری می‌کند و مجبور است برای امرار معاش خانواده خود سخت کار کند.
 
فیلم سینمایی "بازگشت پاندا به خانه" به کارگردانی زانگ یومحصول سال 2009کشورچین ، جمعه 28 مرداد ساعت 13:30 از شبکه تهران روی آنتن می‌رود. داستان "بازگشت پاندا به خانه" با بازی لی فنگ، دایچی هاراشیما، متئویانگ کینگ و کی زانگ درباره خرس پاندایی است که دو توله دارد و شکارچیان در صدداند که آن‌ها را شکار کنند. زمانی که یکی از توله‌ها ازمادرش جدا می‌شود، شکارچیان آن را دنبال کرده و داخل رودخانه می‌افتد و توسط پسر نوجوان یتیمی که تحت سرپرستی یکی از همان شکارچیان در جنگل زندگی می‌کند، پیدا شده و مخفیانه مورد تیمار و مراقبت قرار می‌گیرد.
 
فیلم تلویزیونی "تمتع" به کارگردانی حمید بهمنی و تهیه کنندگی سید داوود تقوی نژاد پنجشنبه 27 مرداد ساعت 23:45 از شبکه شما پخش می‌شود. درخلاصه داستان فیلم آمده : نریمان ذاکرزاده بساز و بفروشی است که از هر راهی کسب درآمد می­کند واعتقاد به کسب روزی حلال ندارد. درگیر و دار یک معامله کلان به او خبر می‌دهند که اسمش برای حج تمتع درآمده است. علیرضا کمالی، سیروس کهوری نژاد و محمدرضا ابوالحسنی در "تمتع" از تولیدات صداوسیمای مرکز یزد بازی کرده‌اند.
 
فیلم تلویزیونی "درخت باور" به کارگردانی محمدرضا زندی و تهیه کنندگی حمید درگومه جمعه 28 مرداد ماه ساعت  13:45 از شبکه شما پخش می‌شود. این فیلم درباره سعید رضایی دانش آموز دوره راهنمایی است که از اینکه نمرات خوبی را درمدرسه نمی‌گیرد، از طرف خانواده و معلمان مورد سرزنش قرار می‌گیرد. پیمان شریعتی، مهران رجبی و کاوه آهنگر در فیلم تلویزیونی "درخت باور" از تولیدات صدا و سیمای مرکزقم ایفای نقش کرده‌اند.

یا حسین (ع)

چهارشنبه 26 مرداد 1390  5:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها