0

گوش دادن به موسيقي با صداي بلند باعث افت شنوايي مي‌شود

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

گوش دادن به موسيقي با صداي بلند باعث افت شنوايي مي‌شود

يك عضو هيات مديره انجمن شنوايي شناسي گفت: اگر موسيقي با صداي بلند و به مدت چند ساعت با استفاده از هدفون و هدست گوش داده شود در طولاني مدت باعث افت شنوايي در فركانس‌هاي بالا مي‌شود.

دكتر نيما رضا زاده در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا، افزود: افت شنوايي ناشي از گوش دادن مستمر به موسيقي با صداي بلند به تدريج به فركانس‌هاي پايين سرايت مي‌كند و به كاهش شنوايي و ايجاد صداي اضافي در گوش (وزوز) مي‌انجامد.

اين عضو هيات مديره انجمن شنوايي شناسي تاكيد كرد: آلودگي‌هاي صوتي و صداهاي بلند يكي از آسيب‌هايي است كه سيستم شنوايي همواره با آن روبرو بوده است البته اين مشكل بيشتر در كلان شهرها وجود دارند علاوه بر آن در سال‌هاي اخير استفاده هدفون و هدست رواج پيدا كرده است اين در حاليست كه هدفون و هدست به علت نزديكي به پرده گوش ممكن است باعث آسيب‌هاي شنوايي مكرر و دايمي شود.

وي افزود: گوش دادن به موسيقي با صداي بلند به شنوايي آسيب مي‌رساند. فردي كه دچار آسيب شنوايي جزئي مي‌شوند به مراتب از افرادي كه شنوايي سالمي دارند در زمينه شنيدن صداهاي بلند مشكلات بيشتري دارد.

رضازاده در پايان گفت: افرادي كه افت شنوايي ناشي از صداهاي بلند داشته‌اند، ابتلاي آنان به پيرگوشي در سنين ميانسالي شديدتر است بنابراين اين افراد بايد زودتر شناسايي شوند و برنامه‌اي براي آنان تعريف شود تا كمتر در معرض افت شنوايي بعدي قرار گيرند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

چهارشنبه 26 مرداد 1390  4:46 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها