0

استفاده از Remote Desktop

 
vahidmis
vahidmis
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 3196
محل سکونت : خوزستان

استفاده از Remote Desktop

استفاده از Remote Desktop
آیا تا به حال به این فكر افتاده اید كه چگونه می توانید از منزل و از راه دور سیستم محل شركت و یا اداره خود را به نحوی Remote كنید كه حتی صفحه دسك تاپ آن را به همان شكل و شمایل بر روی سیستم خود داشته باشید.


آیا تا به حال به این فكر افتاده اید كه چگونه می توانید از منزل و از راه دور سیستم محل شركت و یا اداره خود را به نحوی Remote كنید كه حتی صفحه دسك تاپ آن را به همان شكل و شمایل بر روی سیستم خود داشته باشید .به عبارت دیگر آیا می توان به نحوی از تمامی امكانات آن سیستم بهره برده و به راحتی برنامه های آن را از راه دور اجرا كنید و بر روی سیستم خود ملاحظه كنید. شركت مایكروسافت با قراردادن برنامهRemote Desktop در نسخه Xp Profesional خود این امكان را برای كاربران فراهم ساخته تا از راه دور به كامپیوتری در محل دیگر دسترسی یابند .از طریق این ویژگی می توانید از منزل به كامپیوتر محل كارتان مرتبط شوید و به تمام برنامه ها ، فایلها و منابع موجود در شبكه محل كارتان ، دسترسی یابید . حتی می توانید محیط دسك تاپ سیستم محل كارتان را عینا در كامپیوتر راه دور اجرا نمائید.در واقع شیوه كار این برنامه به نحوی است كه به محض برقراری ارتباط ، سیستم راه دور بطور اتوماتیك Lock می شود و مادامیكه به آن مرتبط هستید هیچ شخص دیگری نمی تواند به برنامه ها ، فایلها و سایر منابع آن دسترسی داشته باشد و هنگامیكه به محل كارتان بازگردید می توانید آن را با فشار دادن كلید های CTRL+ALT+DEL از حالت Lock خارج نمائید.از دیگر ویژگی های این برنامه امكان login در یك زمان بر روی چند سیستم می باشد - حتی در حالتی كه دیگران نیز به آن سیستم Log in كرده باشند- و كاربر می تواند برنامه های آنها را بطور همزمان اجرا كند.
برای دسترسی به امكانات و اجرای این برنامه باید موارد زیر را در نظر داشته باشید :
- یك كامپیوتر كه در آن ویندوز Xp Profesional نصب شده و دسترسی به محیط اینترنت و یا شبكه را دارد .
- یك كامپیوتر دیگر در منزل و یا در همان محل شركت (كه از طریق شبكه داخلی با هم مرتبط هستند) با امكان دسترسی به اینترنت ، مودم
- نام كاربری ، كلمه رمز عبور و مجوزهای مناسب
برپایی سیستم Remote Desktop :
۱- به Control Panel وارد شده و سپس گزینه System را انتخاب كنید .
۲- در برچسب Remote ، گزینه Allow users to connect remotely to this computer را كه در پائین پنجره قرار دارد انتخاب نمائید .
۳- در محیط Remote Desktop ، گزینه Select Remote Users ... را كلیك كنید .
۴- در كادر محاوره ای Remote Desktop Users گزینه Add… را انتخاب نمائید.
۵- در كادر محاوره ای Select Users گزینه Locations … را برای تعیین موقعیت جستجو كلیك نمائید .
۶- برای تعیین نوع آبجكتها ی مورد نظرتان نیز گزینه Object Types… را كلیك نمائید .
۷- هنكامی كه نام مورد نظرتان را یافتید ان را انتخاب كرده و سپس Ok را كلیك نمائید .در این مرحله نام مورد نظر شما در لیست كاربران Remote Desktop قرار می گیرد.
در این مرحله سیستم مزبور آماده برقراری ارتباط از راه دور می باشد. بدین منظور:
۱- از منوی Start گزینهPrograms و سپس گزینه Accessorise را انتخاب كرده و از قسمت Communications نیز گزینه Remote Desktop Connection را انتخاب كنید.
۲- در این مرحله پنجره Remote Desktop Connection نمایان می شود .
۳- گزینه Options را انتخاب كنید تا امكان تعیین گزینه های بیشتری برای تان فراهم شود.
۴- از قسمت Computer و از منوی پائین افتادنی آن نام كامپیوتر مورنظر تان را انتخاب كنید .و یا گزینه browse more for… را برای دسترسی به نام كامپیوتر های دیگر انتخاب كنید .
۵- در كادر های user name و password و domain به ترتیب شناسه یا نام كاربری ، رمز عبور و نام domain مربوط به شبكه را وارد كنید.
۶- سپس برای برقراری ارتباط گزینه Connect را انتخاب كنید .
چهارشنبه 26 مرداد 1390  11:37 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها