0

دغدغه «پروانه معصومي»‌ براي ساخت فيلمي درباره فرهنگ رضوي

hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 42154

نسخه چاپي ارسال به دوستان
/جشنواره فيلم رضوي/

خبرگزاري فارس: پروانه معصومي از دغدغه‌هايش براي ساخت فيلم درباره فرهنگ رضوي گفت و افزود: موقعي كه نام يك جشنواره با نام امام رضا(ع) متبرك است، مي‌توان انتظار داشت فيلم‌هاي خوب و با كيفيت در حوزه فيلم داستاني و مستند توليد شود.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از ستاد خبري حشنواره فيلم رضوي، «پروانه معصومي» بازيگر در مورد اثراتي كه اين جشنواره در ترويج فرهنگ رضوي مي‌تواند داشته باشد، عنوان كرد: جشنواره فيلم رضوي مي‌تواند در پيشبرد و بهتر شدن وضعيت سينما به خصوص در حوزه فيلم كوتاه و مستند نقش داشته باشد. موقعي كه نام يك جشنواره با نام امام رضا (ع) متبرك است، مي‌توان انتظار داشت فيلم‌هاي خوب و با كيفيت در حوزه فيلم داستاني و مستند توليد شود.

اين كارگردان فيلم كوتاه و مستند در ادامه سخنانش ضمن اشاره به تعلق خاطر به امام رضا (ع) و تمايلش براي ساخت فيلمي درباره فرهنگ رضوي گفت: چند سال قبل فيلمنامه‌اي درباره امام رضا (ع) نوشته بودم اما متاسفانه اين طرح در بخش خصوصي مورد قبول قرار نگرفت و چون در شمال كشور زندگي مي‌كنم، نتوانستم با دبيرخانه جشنواره فيلم رضوي درارتباط باشم و بتوانم اين فيلم را توليد كنم و اميدارم به زودي چنين شرايطي پيدا كنم.

بازيگر «گل‌هاي داوودي» در ادامه افزود: در برخي از فيلم‌هايي كه با مضمون ديني و درباره زندگي ائمه ساخته مي‌شوند، شاهد معجزات عجيب و غريب و محيرالعقول هستيم، در حالي كه يك معجزه مي‌تواند خيلي ساده، عادي و ملموس باشد. به نظرم اگر فيلمي با اين رويكرد ساخته شود، با مردم ارتباط بهتري هم برقرار مي‌كند و به‌اصطلاح، بهتر به دل آن‌ها مي‌نشيند. چند سال قبل براي حضور در جشنواره‌اي در مشهد مقدس حضور داشتم. خبرنگاري در حين مصاحبه از من پرسيد كه آيا معجزه‌اي ديده‌ام. من در پاسخ گفتم ديدن معجزه بستگي به طرز تلقي انسان‌ها دارد. در همين سفر در يك صبح زود براي زيارت آقا به صحن حرم رفتم و در كمال تعجبم صحن حرم بسيار خلوت بود و توانستم با آرامش زيارت كنم. فكر مي‌كنم اين يك معجزه از جانب امام رضا (ع) بوده است و نبايد هميشه به معجزات عجيب و غريب فكر كنيم.

مصمومي در مورد بهتر برگزار شدن جشنواره فيلم رضوي گفت: در وهله اول بايد هيئت انتخاب فيلم‌هاي جشنواره اعتقاد و شناخت كامل به فرهنگ رضوي داشته باشند و از هنرمنداني در اين بخش استفاده شود كه بتوانند سره را از ناسره تشخيص بدهند. اين رويكرد باعث بهتر برگزار شدن جشنواره مي‌شود.

ششمين دوره جشنواره فيلم رضوي طي روزهاي 11 تا 14 مهرماه 1390 برگزار مي‌شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 25 مرداد 1390  6:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها