0

سردبير «راه» امشب ميهمان برنامه «راز» است

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

سردبير «راه» امشب ميهمان برنامه «راز» است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
با موضوع معرفي جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي؛
سردبير «راه» امشب ميهمان برنامه «راز» است

خبرگزاري فارس: برنامه «راز» امشب با موضوع معرفي جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي ميزبان وحيد جليلي مسئول دفتر مطالعات جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي و مدير مسئول و سردبير نشريه «راه» است.

به گزارش خبرگزاري فارس، برنامه «راز» كه در شبكه چهار و با مجري‌گري نادر طالب‌زاده در شب‌هاي ماه رمضان به روي آنتن مي‌رود امشب با حضور وحيد جليلي به معرفي جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي مي‌پردازد.


وحيد جليلي مسئول دفتر مطالعات جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي و مدير مسئول و سردبير نشريه راه، متولد 1352 در مشهد مقدس است كه كار مطبوعاتي را از دوران دانشجويي و در نشريه تفكر بسيجي در دانشگاه امام صادق(ع) آغاز كرد و پس از آن به مجله نيستان رفت و در آنجا با سيد مهدي شجاعي نويسنده و روزنامه‌نگار ايراني همكاري كرد.


وي در سال 76 عنوان بهترين مقاله نويس فرهنگي كشور را براي نوشتن مقاله‌اي با عنوان "چه نبايد كرد؟ " در نشريه نيستان كسب كرد و پس از توقيف ماهنامه نيستان به روزنامه ابرار رفت و مدتي سردبير اين روزنامه بود.


جليلي پس از ابرار به حوزه هنري رفت و از اواخر سال 81 سردبيري ماهنامه سوره را بر عهده گرفت و تا شماره 30 دوره جديد مجله‌اي كه پيشتر سيد مرتضي آويني عهده‌دار سردبيري آن بود را اداره كرد.


وي پس از مدتي به دليل اختلاف با شيوه مديريت وقت حوزه هنري و سازمان تبليغات اسلامي از سوره اخراج شدند و پس از اين اخراج، وي و همكاران اخراج شده‌اش، دفتر مطالعات جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي را پايه‌گذاري كردند كه يكي از اولين خروجي‌هايش انتشار نشريه راه بود.


به گزارش فارس، جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي، مجموعه‌اي چهار بخشي متشكل ازنرم افزار، عناصر مولد و فعالان فكري، هنري، رسانه‌اي؛ مديران و نخبگان سياسي ـ اجتماعي و مخاطب است.


نگاه فعالان اين جبهه اين است كه انقلاب اسلامي ايران يك انقلاب فرهنگي وسيع در منطقه و جهان و در امتداد تلاش انبيا به‌ويژه نبي اكرم(ص) است.


جبهه فرهنگي انقلاب به دنبال تحقق فرصت‌ها و آرمانهاي اسلام ناب محمدي براي مخاطبانش در اقصي نقاط جهان، در مقابل اسلام آمريكايي و اسلام طالباني است و از ويژگي‌هاي اين اسلام انقلابي عدالتخواهي، كفرستيزي، سازش ناپذيري و معنويت‌گرايي به صورت توامان با هم است و عناصر مولد اين جبهه در سه ساحت انديشه، هنر و رسانه به توليد محتوا مي‌پردازند.


سالهاي 57 تا 60 فعالان اين سه ساحت به بركت انقلاب بسيار به هم نزديك شدند كه حاصل آن فعال شدن گفتمان فرهنگ انقلابي در اوايل انقلاب در مساجد، مدارس، انجمن‌هاي اسلامي و پايگاه‌هاي بسيج و حوزه‌ها شد اما بعدها به سبب آسيب‌هايي ميان اين سه ساحت فاصله‌هايي افتاد كه اكنون اين فاصله در حال كم شدن است.


از دغدغه‌هاي فعالان جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي، رفع گسل‌هاي موجود در اين جبهه نظير گسل معرفت ديني ـ هنر، گسل رسانه و هنر متعهد، شكاف بين مخاطب و فعال فعلي با عقبه تاريخي، سياسي و فرهنگي خود، فاصله بين خروجي مولد جبهه فرهنگي انقلاب و مخاطب مصرف كننده اين توليدات، گسل توليدكنندگان و مديران است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 25 مرداد 1390  6:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها