0

مجيد انتظامي: داوري جشنواره فيلم فجر از روي فكر و انديشه صورت گرفت

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

مجيد انتظامي: داوري جشنواره فيلم فجر از روي فكر و انديشه صورت گرفت

نسخه چاپي ارسال به دوستان
تقابل تازه «جشن سينما» با «جشنواره فجر»/2
مجيد انتظامي: داوري جشنواره فيلم فجر از روي فكر و انديشه صورت گرفت

خبرگزاري فارس: مجيد انتظامي گفت: دوره داوري ما شايد تنها دوره‌اي بود كه چيزي را به ما ديكته نكرده بودند و منصفانه و از روي فكر، انديشه، سواد و اعتقادات‌مان به آثار راي داديم حال اگر عده‌اي از اين نتيجه ناراضي هستند اگر خودشان داور شدند، منصفانه‌تر رأي دهند.

مجيد انتظامي آهنگساز و داور بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر در گفت‌وگو با خبرنگار موسيقي فارس در خصوص انتقاد اخير كيومرث پوراحمد به داوري اين دوره از جشنواره گفت: ما داوري خودمان را انجام داديم و به اعتقاد خيلي از دوستان داوري چند سال گذشته فيلم فجر جزء بهترين داوري‌ها بوده است.


وي ادامه داد: وقتي عده‌اي به عنوان هيئت داوران انتخاب مي‌شوند، در ابتدا سليقه خود را براي داوري دارند ولي در نهايت با بحث و گفت‌وگو روي فيلم‌ها، يك كانديدا را انتخاب و به او راي مي‌دهند.


انتظامي با بيان اين كه هيچ گاه در داوري جشنواره فيلم فجر، اعمال سليقه شخصي نداشته‌ايم، اظهار داشت: با اين وجود در زمينه داوري هر قضاوتي داشته باشيم، يك عده راضي و ناراضي خواهيم داشت كه اين موضوع در همه ابعاد زندگي به چشم مي‌خورد.


اين آهنگساز افزود: دوره داوري ما تنها دوره‌اي بود كه چيزي را به ما ديكته نكرده بودند و منصفانه و از روي فكر، انديشه، سواد و اعتقادات‌مان رأي داديم. حال اگر عده‌اي از اين نتيجه ناراضي هستند، اگر خودشان داور شدند، منصفانه‌تر رأي دهند.


خالق موسيقي فيلم‌هاي «ترن»، «باي‌سيكل‌ران»، «بوي پيراهن يوسف» و... ادامه داد: زماني كه فيلم «از كرخه تا راين» به جشنواره فيلم فجر راه يافت، پدرم داور جشنواره بود و موسيقي اين فيلم و من به عنوان آهنگساز آن، انتخاب نشدم، اما هيچ اعتراضي هم به اين قضيه نكردم. اين در حالي است كه موسيقي فيلمي كه همان زمان انتخاب شد، ديگر كسي نشنيد، در صورتي كه موسيقي «از كرخه تا راين» تا به امروز بر سر زبان‌ها جاري است.


انتظامي در خاتمه خاطرنشان كرد: به نظر من اعتراض به يك تيم داوري براي چنين جشن‌هايي زيبا نيست و باز هم تأكيد مي‌كنم آنهايي كه اين اعتراض را دارند سعي كنند در زمان داور بودن خودشان منصفانه‌تر اين كار را انجام دهند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 25 مرداد 1390  6:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها