0

مجوز كنسرت «روزبه نعمت‌اللهي» براي شهريورماه صادر شد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

مجوز كنسرت «روزبه نعمت‌اللهي» براي شهريورماه صادر شد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
در گفت‌وگو با فارس عنوان شد؛
ارائه تصوير نادرست از طي‌الارض در سريال «پنج كيلومتر تا بهشت»

خبرگزاري فارس: يك عضو هيئت علمي مؤسسه علمي و تحقيقاتي امام صادق (ع) گفت: آنچه به عنوان طي‌الارض در سريال «پنج كيلومتر تا بهشت» نشان داده مي‌شود از طي‌الارض خارج است و شامل اين مورد نمي‌شود.

به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، پس از آغاز پخش سريال «پنج كيلومتر تا بهشت» در ماه مبارك رمضان، در يكي از قسمت‌ها كه روح شخصيت اميرحسين با بازي مهدي سلوكي بر ضربه بر پشت سر از بدنش خارج شد، با روح يك خانم كه حوالي جسم او پرسه مي‌زد مواجه شد.


بنا بر اين گزارش، اين روح به اميرحسين آموزش داد كه اگر چشم‌هايش را ببندد و جايي را كه مي‌خواهد برود تصور كند، به آنجا مي‌رود و گفت كه به اين كار مي‌گويند طي‌الارض.


حجت الاسلام علي زماني قمشه‌اي عضو هيئت علمي مؤسسه علمي و تحقيقاتي امام صادق(ع) و از اعضاء هيئت علمي مجمع عالي حكمت اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس در رابطه با آنچه كه در اين سريال به عنوان طي‌الارض ياد شد، گفت: اين مقوله از طي الارض خارج است، چون طي‌الارض متعلق به زمين است نه روح.


وي ادامه داد: طي‌الارض شامل آنچه در سريال «پنج كيلومتر تا بهشت» نمي‌شود و طي‌الارض با آنچه از عبور و مرور ارواح در اين سريال تصوير مي‌شود، دو مقوله كاملا از هم جدا هستند.


وي تصريح كرد: طي‌الارض متعلق به روح تقويت شده است كه بدن را هر جا اراده كند، روي زمين مي‌برد ولي «ك‍ما» همانند رؤيا است كه جسم ساكن است ولي روح حركت مي‌كند؛ در طي‌الارض «بدن» تابع روح است و زمين را طي مي‌كند.حركت روح در رؤيا، همانند حركت در عالم مثال و برزخ است؛ يعني روح گردش مي‌كند ولي بدن ثابت است.


وي با بيان اين كه حركت روح در عالم‌هاي مانند مثال و عالم برزخ امكان دارد، اظهارداشت: عالم مثال دو گونه است، كه عبارتند از عالم مثال متصل و عالم مثال منفصل.در عالم مثال منفصل، فرد رؤيت‌كننده هم خود را مي‌بيند و هم اطرافيان خود را؛ يعني فردي كه در عالم مثال منفصل حضور دارد، همانند فرد ثالثي است كه در حال رؤيت اطراف خود است. ولي عالم مثال متصل، شبيه رؤيا ديدن است؛ يعني فرد، افكار و رؤياهايي كه ساخته ذهنش است را رؤيت مي‌كند بدون اين كه با عالم خارجش ارتباط داشته باشد؛ به عبارت ديگر انسان در عالم رؤيا متصل، مسائل دروني را مي‌بيند و در عالم رؤياي منفصل بيرون خود را مي‌بيند.


وي در ادامه به فارس عنوان داشت: نتيجه‌گيري اين كه در كما و مسائلي شبيه به آن، طي الارض وجود ندارد؛ ‌بلكه يا فرد در حالت كما، يا در عالم مثال منفصل است كه همانند شخص ثالثي اطرافيان از جمله بدن و جسم خود را مي‌بيند يا در عالم مثال متصل است كه همانند زماني كه در خواب بوده است، رؤياهايي را مشاهده مي‌كند.


وي گفت: نزول فرشته وحي بر پيامبر به در عالم مثال منفصل بوده است كه به همين دليل گاه اميرالمؤمين (ع) نيز فرشته وحي را رؤيت مي‌كرده است و نيز برخورد حضرت مريم با حضرت جبرائيل كه در قرآن آمده است فَتَمَثَّلَ لَهَا بَشَرًا سَوِيًّا، نيز از طرق عالم مثال منفصل بوده است و نيز قضيه ديدار حضرت ابراهيم با برخي فرشتگان كه به صورت انسان در آمده بودند، نيز همانند فَتَمَثَّلَ لَهَا بَشَرًا سَوِيًّا بوده است، يعني به واسطه عالم مثال منفصل ارتباط برقرار شده است.به گزارش فارس، شرح گفت‌وگوي روح اميرحسين (مهدي سلوكي) و روح دختر (پريناز ايزديار) در رابطه با طي‌الارض در قسمت 4 سريال به شرح زير است:-به جاي نشستن و عزا گرفتن پاشو يه كاري كن واسه خودت


-چه‌كار كنم؟ چكار مي‌تونم بكنم؟


-بايد هر طور هست به يه آدم زنده و قوم و خويشت خبر بدي ببرت بيمارستان.


-چطوري خبر بدم؟ اصلا اينجا كجاست؟ چطوري به قوم و خويش‌هام خبر بدم؟ كسي منو سوار نمي‌كنه. همه از روم رد ميشن. مگه نديدي.


-يواش يواش ياد ميگيري روح بودن رو. تو الان ديگه واسه اين ور و اون ور رفتن به ماشين و قطار و هواپيما احتياج نداري. فقط بايد چشاتو ببندي و به اون جايي كه ميخواي بري فكر كني.


-فكر كنم؟


-آره. يعني سعي كني اونجا رو تصور كني. با اين كاري كه بهت مي‌گم ميتوني تا اون سر دنيا هم بري. بي‌بليت و بي‌كرايه. به جون خودت راست ميگم. خدابيامرز حاج فتح الله بهش مي‌گفت طي الارض.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 25 مرداد 1390  6:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها