0

جايزه كتاب گرافيكي كودك اهدا شد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

جايزه كتاب گرافيكي كودك اهدا شد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
جايزه كتاب گرافيكي كودك اهدا شد

خبرگزاري فارس: جايزه برترين كتاب گرافيكي كودك 2011 امسال به «تينا تربي» خالق كتاب «دني اژدهايي كه جيمي را ملاقات كرد» رسيد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از سانفرانسيسكو تريبون، اين كتاب كه اولين اثر گرافيكي و تصويري «تينا تربي» محسوب مي‌شود موفق شد نظر هئيت داوران و منتقدان اين دوره از جايزه برترين كتاب گرافيكي كودك را كه هر سال با همكاري نشريه «كودك خلاق» در آمريكا برگزار مي‌شود را به خود كند.


اين جايزه كه يكي از جوايز معتبر در حوزه آثار منتشر شده براي كودكان محسوب مي‌شود چندمين جايزه ادبي است كه به كتاب «دني اژدهايي كه جيمي را ملاقات كرد» اهدا مي‌شود.


پيش از اين نيز كتاب «تينا تربي» جوايز متعددي از قبيل جايزه برترين اثر ادبي از نگاه مادران، جايزه مديا پرنتينگ و جايزه ملي كتاب آمريكا را به خود اختصاص داده است. كتاب «دني اژدهايي كه جيمي را ملاقات كرد» علاوه بر اين در بخش تصويرسازي نيز موفق به دريافت جايزه شده است.


«تينا تربي» در كتاب «دني اژدهايي كه جيمي را ملاقات كرد» داستان پسربچه‌اي به نام «جيمي» را به رشته تحرير در آورده كه به همراه خانواده‌اش سفر مي‌كند. او و خانواده‌اش كه در اين سفر موجب ترويج مهرباني و دوستي ميان مردم مي‌شوند اتفاقات متعددي را پشت سر مي‌گذارند كه براي مخاطب بسيار هيجان‌انگيز و جذاب است.


به اعتقاد هئيت داوران اين جايزه كتاب «تينا تربي» علاوه بر داشتن داستاني جذاب و تصويرسازي زيبا موجب افزايش ميزان خلاقيت مخاطبان كودك و نوجوان خود خواهد شد.


نشريه كودك خلاق كه به صورت ماهانه منتشر مي‌شود يكي از نشريات ادبي امريكايي است كه هر سال جايزه برترين كتاب كودك را برگزار مي‌كند.


اين جايزه امسال به اولين اثر گرافيكي «تينا تربي» با نام «دني اژدهايي كه جيمي را ملاقات كرد» اهدا شده است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 25 مرداد 1390  6:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها