0

جوابيه پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

جوابيه پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي

پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي در پي خبر و مصاحبه مندرج صفحه 12 مورخ 18 مرداد ضمن ارسال پاسخي توضيحاتي را به شرح زير ارسال داشته است:
پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي محلي است براي تحقيق و پژوهش در حوزه هاي مختلف علوم انساني. طبيعي است كه وظيفه اعضاي هيئت علمي اين پژوهشگاه نيز ارائه طرح هاي علمي و پژوهشي طبق ضوابط و انجام و ارائه آن مي باشد. سال گذشته جناب آقاي رامين خانبگي يكي از اساتيد به صورت پيماني با اين پژوهشگاه قرارداد داشته اند، قرارداد ايشان در سال گذشته در حالي به اتمام رسيده كه سه ماه پاياني سال عملا هيچ طرحي براي انجام و ارائه در دست نداشته اند. ايشان از ابتداي سال جاري نيز هيچ طرح پژوهشي را براي انجام طبق ضوابط پژوهشگاه به تصويب نرسانده اند و بنابراين قرارداد ايشان نيز براي سال جاري تمديد نشده است. بديهي است عقد قرارداد منوط به انجام كاري است و نمي توان بدون انجام هيچ كاري با كسي قراردادي منعقد كرد و حقوقي پرداخت نمود. با اين حال ايشان از ابتداي سال جاري تاكنون علي رغم اين كه هيچ رابطه استخدامي با اين پژوهشگاه نداشته اند، به تكرار با حضور در محل پژوهشگاه و با همكاري عده معدودي كه مشكلي مشابه ايشان دارند، اقدام به حاشيه سازي ها و جوسازي هايي نموده اند كه تحمل آن بيش از اين براي مديريت پژوهشگاه ممكن نبود. لذا از ورود ايشان به مجموعه پژوهشگاه ممانعت به عمل آمد.استاد مذكور طبق مدارك موجود در طول دو سال گذشته علي رغم داشتن قرارداد تمام وقت با اين پژوهشگاه با دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات نيز قرارداد تمام وقت داشته اند كه اين مصداق بارز تخلف محسوب شده و قابل پيگرد قانوني مي باشد و عملا امكان تمديد قرارداد كاري با ايشان وجود نداشته است.
پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي خود را فراتر از قانون و ضوابط تعيين شده نمي داند. اين در حالي است كه عده اي خود را معيار و ملاك قانون مي دانند. استاد 69 ساله ديگري كه 4 سال از زمان بازنشستگي ايشان گذشته است، سي سال خدمت موظف ايشان تمام شده و در تمام طول سي سال خدمت خود نتوانسته مقاله علمي ارائه كرده و رتبه علمي خود را از استادياري به دانشياري ارتقا دهد. به علاوه اينكه ايشان از سال 82 تاكنون عملا هيچ طرح پژوهشي را در اين پژوهشگاه به انجام نرسانده اند. بنابراين طبق قانون هم از لحاظ سن و سال، هم از لحاظ سنوات خدمتي و هم از لحاظ ضوابط قانوني براي پيشرفت علمي، بازنشستگي ايشان محرز است اما براي اين كه فرصتي براي ارتقا در اختيار ايشان قرار بگيرد همچنان در حال فعاليت در اين پژوهشگاه مي باشند. جناب آقاي مظفر نامدار نيز كه تا پيش از اين تحت عنوان كارشناس در اين پژوهشگاه مشغول به خدمت بوده اند و اخيرا به عضو هيئت علمي تبديل وضعيت داده شده اند، به دليل اين كه پيش از اين مسئوليتي در اين پژوهشگاه داشته و اين مسئوليت از ايشان سلب شده، گلايه مند هستند. طبيعي است اين پژوهشگاه برخورد قانوني با اين موضوع را حق خود مي داند و اميدوار است رسانه ها پيش از انتشار چنين نسبت هايي، بررسي همه جانبه موضوع را نه وظيفه قانوني كه وظيفه اخلاقي خود بدانند.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

سه شنبه 25 مرداد 1390  9:20 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها