0

شيشه عمر اوباما به دست هاليوود افتاد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

شيشه عمر اوباما به دست هاليوود افتاد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
پلكان موفقيت يا عامل سقوط؟
شيشه عمر اوباما به دست هاليوود افتاد

خبرگزاري فارس: خبر كانديداتوري «مت ديمون» بازيگر هاليوود در حزب رقيب اوباما و احتمال برنده نشدن او در اين انتخابات، اين سوال را به وجود مي‌آورد كه آيا هاليوود در اين انتخابات عامل موفقيت اوباما خواهد بود يا او را از صحنه رقابت حذف خواهد كرد؟

به گزارش خبرگزاري فارس، با آن كه هنوز بيش از يك سال تا انتخابات رياست جمهوري آمريكا باقي مانده، حاشيه‌هاي اين انتخابات در ارتباط با هاليوود جنجال زيادي به پا كرده است.


مدتي پيش آمارهايي مبني بر كاهش محبوبيت اوباما در بين مردم آمريكا از جمله هاليوودي‌ها منتشر شد كه اين مسئله اوباما را برآن داشت تا طي چند روز به هاليوود سفر كند و با آنها ديدار تازه كند و با وعده وعيد‌هاي جديد، علاوه بر حمايت فكري و كلامي آنها، كيسه ستادهاي تبليغاتي خود را با كمك‌هاي مالي‌شان پر كند.


اگرچه اين سفر براي او دست‌آوردهايي را به همراه داشت ولي تغيير چنداني در آمار محبوبيت او به وجود نياورد.


اين مسئله ادامه داشت تا آن كه خبر ناگهاني كشته شدن بن لادن به دست نيروهاي آمريكايي دنيا را شگفت‌زده كرد، اين خبر مسرت بخش با ابهاماتي نيز روبرو بود كه آمريكا كه به اين راحتي مي‌توانست دنيا را از شر چنين موجودي راحت كند، پس چرا پس از اين همه سال درست نزديك به انتخابات رياست جمهوري اقدام به چنين كاري كرده است.


در پي انتشار اين خبر، هاليوود اعلام كرد كه چند پروژه سينمايي در اين باره در دست ساخت است كه مهمترين آنها به كارگرداني «كاترين بيگلو» و نويسندگي «مارك بوآل»، دو هاليوودي برنده اسكار، مراحل پيش توليد خود را اخيرا پشت سر گذاشته و 24 اكتبر سال 2012، درست 25 روز پيش از انتخابات رياست جمهوري به نمايش درخواهد آمد.


اين پروژه سينمايي به دو دليل اخيرا باعث جنجال زيادي در سراسر آمريكا شده است؛ بنا به ادعاي «پيتر كينگ»، يكي از دادستان‌هاي جموريخواه آمريكا دولت اوباما براي ساخت اين فيلم، از حد متعارف خارج شده و مجوز دسترسي سازندگان اين فيلم به اطلاعاتي محرمانه را در رابطه با عمليات كشتن بن‌لادن صادر كرده و با اين عمل خود تنها با هدف برنده شدن در انتخابات سال آينده، امنيت كشور را به خطر انداخته است.


همچنين اكران اين فيلم تنها چند روز پيش از برگزاري انتخابات، اين تفكر را قوت مي‌بخشد كه اين فيلم نه يك فيلم براي بازگو كردن يك حقيقت تاريخي، كه تنها يك فيلم تبليغاتي به نفع حزب دموكرات و شخص اوباماست تا او را قهرماني ملي و بلكه جهاني معرفي نمايد.


روزنامه نيويورك تايمز نيز روز گذشته عليرغم عبث و بيهوده خواندن تمامي اين تفكرات، به صراحت اعتراف كرد كه بدون شك هاليوود بازوي تبليغاتي سياستمداران آمريكايي است.


البته اوباما با همه زد و بندهايي كه تاكنون با هاليوود انجام داده است، از روز گذشته با انتشار خبر كانديداتوري «مت دمون»، بازيگر برنده اسكار هاليوود، در انتخابات سال آينده، نمي‌داند كه به هاليوود به عنوان پله ترقي خود به دور بعد از رياست‌جمهوري بنگرد يا بايد خود را براي خداحافظي با اين سمت آماده كند؟


مشكل اينجاست كه اين بازيگر 40 ساله با هاليوود به چنان شهرتي رسيده و برخي او را بيش از اوباما مي‌شناسند و در آمريكا مرز شهرت از قدرت چندان تفكيك‌پذير نيست.


مايكل مور، مستندساز جنجال‌برانگيز آمريكا، كه در انتخابات گذشته طرفدار اوباما بود، اكنون نااميد از سياست‌هاي اوباما، درباره كانديداتوري «دمون» متذكر مي‌شود: جمهوريخواهان به طور ويژه طي چند دهه اخير نشان داده‌اند، كه زماني كه تو شخص مشهوري را كانديدا مي‌كني، در نهايت برد با تو است، آنچنان كه زماني كه تو يك بازيگر را كانديدا مي‌كني، مي‌بري!


به گفته «رابرت تامپسون»، يك كارشناس فرهنگي در دانشگاه سيراكوس نيويورك، از «رونالد ريگان»، «كلينت ايستوود» و «سوني بونو» گرفته تا «آرنولد شواتزينگر»، «آل فرانكن» و بسياري ديگر همه نشان دهنده اين است كه چهره‌هاي برجسته هاليوود در عرصه سياست نيز موفق بوده‌اند.


«تامپسون» در اين باره مي‌گويد: شخصيت‌هايي كه مردم در تلويزيون و سينما آنها را دوست دارند، در عرصه سياست نيز موفق بوده و محبوب مردم هستند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 25 مرداد 1390  8:47 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها