0

دولت براي اشتغال نخبگان طرح جديد ارائه مي كند

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

دولت براي اشتغال نخبگان طرح جديد ارائه مي كند

معاون علمي و فناوري رئيس جمهور از تدوين طرح جديدي براي جذب نخبگان در مراكز تحقيقاتي و دانشگاهي خبر داد.
معاون علمي و فناوري رئيس جمهور در اين زمينه گفت: طرح جديدي براي جذب نخبگان در مراكزتحقيقاتي و دانشگاهي در حال تدوين است و در اين زمينه تعامل اين معاونت با وزارت علوم، تحقيقات و فناوري آغاز شده است.
«نسرين سلطانخواه» افزود: انتظار داريم نخبگان علاوه بر اين كه براي خودشان زمينه اشتغال ايجاد مي كنند، براي ديگران هم زمينه اشتغال را فراهم كنند البته درباره جذب نخبگان در مراكز تحقيقاتي و دانشگاهي هم تعامل با وزارت علوم آغاز شده است.
وي با اشاره به بحث اشتغالزايي نخبگان كشور اظهار داشت: يكي از موضوع هاي مهم براي نخبگان اين است كه آنها را به سمت فعاليت هايي هدايت كنيم كه خودشان مولد اشتغال براي ديگران باشند و يكي از راه هاي حصول به اين مقصود، حمايت از شركت هاي دانش بنيان است.
معاون علمي و فناوري رئيس جمهوري افزود: در اين فرآيند، نخبگان در قالب اين شركت ها مجتمع مي شوند و از طريق صندوق نوآوري و شكوفايي مورد حمايت قرار مي گيرند و در مرحله بعد راهكاري براي بازاريابي توليدات آنها انديشيده مي شود.
وي خاطرنشان كرد: مقوله توليد، اشتغال و فارغ التحصيلان يك مقوله به هم پيوسته است كه اگر براي يكي از آنها راه حلي ارايه دهيم، خود به خود مشكلات و موانع ساير بخش ها هم حل مي شود.
سلطانخواه، هدف معاونت علمي و فناوري رئيس جمهوري را جذب نخبگان به سمت خود اشتغالي و ديگر اشتغالي عنوان كرد و گفت: هدف از تشكيل شركت هاي دانش بنيان اين بود كه گرايش عمومي براي فارغ التحصيلان و نخبگان را از اين كه بخواهند در دستگاه هاي دولتي مشغول به كار شوند، اين جذابيت از بين برود و اين جذابيت به سمت و سوي ديگري ايجاد شود.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

سه شنبه 25 مرداد 1390  1:49 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها