0

درگيري مسلحانه در يمن ميان نظاميان مخالف و موافق عبدالله صالح

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

درگيري مسلحانه در يمن ميان نظاميان مخالف و موافق عبدالله صالح

براثر درگيري مسلحانه ميان نظاميان جدا شده از ارتش و گارد رياست جمهوري يمن يك تن كشته شد و چند تن ديگر نيز زخمي شدند.
به گزارش ايسنا، در اين درگيري كه اولين مبارزه مسلحانه ميان نيروهاي نظامي وابسته به انقلابيون يمن و نيروهاي گارد رياست جمهوري وابسته به علي عبدالله صالح رئيس جمهور يمن در شمال غرب پايتخت است يك تن كشته شد و چند تن ديگر نيز زخمي شدند.
نيروهاي زرهي وابسته به انقلابيون به رهبري علي محسن الاحمر، كه در ماه مارس به انقلابيون يمن پيوست، هدايت مي شوند.
رهبر الحوثي هاي شمال يمن نيز با صدور بيانيه اي اعلام كرد كه به دنبال انفجار يك خودرو بمب گذاري شده در استان الجوف، چند تن كشته و زخمي شدند.
در اين بيانيه آمده است: حادثه صورت گرفته در راستاي سلسله اقدامات جنايتكارانه وابسته به سرويس اطلاعاتي آمريكا عليه ملت هاي اسلامي و بدون درنظر گرفتن ماه مبارك رمضان انجام شده است.
در بيانيه الحوثي هاي يمن، تأكيد شده است: اين اقدامات آمريكايي با هدف ايجاد آشوب و درگيري هاي طايفه اي در يمن انجام مي شود تا بدين ترتيب منافع آمريكا در اين كشور تأمين شود.
اين انفجار كه در ساختمان اداري متعلق به الحوثي ها در شمال يمن به وقوع پيوست تنها دو روز بعد از امضاي آتش بس ميان الحوثي ها و حزب اسلام گراي الاصلاح، در استان الجوف واقع در مرزهاي مشترك عربستان صورت گرفت.
از سوي ديگر حميدالاحمر، يكي از شيوخ بانفوذ يمن و از برجسته ترين مخالفان علي عبدالله صالح، از كشورهاي غربي خواست تا اموال رئيس جمهور يمن و خانواده اش را بلوكه كنند.
وي افزود: اين كشورها بايد اقدامات لازم را در اين زمينه انجام دهند، چراكه اموال در دست علي عبدالله صالح و خانواده اش متعلق به ملت يمن است و مي توان از آنها براي پرداخت بدهي هاي كشور استفاده كرد.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

سه شنبه 25 مرداد 1390  1:46 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها