0

وضع مهدهای کودک استان تهران مناسب نیست

 
Mehdi900
Mehdi900
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 6667
محل سکونت : بوشهر

وضع مهدهای کودک استان تهران مناسب نیست

معاون مدیرکل اجتماعی استانداری تهران از وضع نامناسب مهدهای کودک در استان تهران انتقاد کرد.
           
 

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران، حمیدرضا شیخ ویسی صبح امروز در نشست کارگروه فرهنگی- اجتماعی شهرستان دماوند که با حضور فرماندار دماوند و معاون اجتماعی برگزار شد، گفت: رسیدگی به وضع نامناسب مهدهای کودک در دستور کار شورای اجتماعی کشور قرار دارد.

 وی با تاکید بر لزوم واگذاری مدیریت مهدهای کودک به آموزش و پرورش افزود: در حال حاضر تولیت مهدهای کودک در اختیار سازمان بهزیستی قرار دارد که البته برنامه واگذاری امور آموزشی از مبدا یعنی ورود به مهدهای کودک تا درب دانشگاه به آموزش و پرورش در دستور کار دولت قرار دارد.

 شیخ ویسی با انتقاد از تناقض در شیوه رفتاری مهدهای کودک و مدارس خاطرنشان کرد: در حال حاضر تناقض در شیوه رفتاری مهدهای کودک و مدارس به وضوح قابل ملاحظه است و این تناقض در مباحث آموزشی مهدهای کودک و مدارس عملا جامعه را دچار چالش خواهد کرد.

 وی از ساماندهی مهدهای قرآنی در استان تهران خبر داد و افزود: بر اساس ابلاغیه های موجود مباحثی نظیر ساماندهی مهدهای قرآنی و احیای مکتب خانه ها نیز در دستور کار وزرات کشور قرار گرفته است.

 شیخ ویسی ادامه داد: علاوه بر این طرح های دیگر شامل ارائه خدمات مشاوره و مددکاری برای خانواده های آسیب دیده و یا در معرض آسیب با همکاری و مشارکت سازمان بهزیستی، ساماندهی تحصیل و اشتغال زنان و تسهیل و ترویج ازدواج آسان نیز انجام خواهد شد.

 معاون مدیرکل اجتماعی استانداری تهران از وجود 10 برنامه عملیاتی در زمینه تشکیل، تحکیم و تعالی بنیان خانواده خبر داد و افزود: در بحث تشکیل، تحکیم و تعالی بنیان خانواده بیش از 10 برنامه عملیاتی وجود دارد که این امر نشان از اهمیت این اصلی ترین بخش تشکیل دهنده یک جامعه است./گ

« سعادتمند کسی است که از هر اشتباه و خطایی که از او سر می زند، تجربه ای جدید به دست آورد »
سقراط

دوشنبه 24 مرداد 1390  2:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها