0

آتش بازی برساووشی در آسمان شب +عکس

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 41934
محل سکونت : اصفهان

آتش بازی برساووشی در آسمان شب +عکس

 
باران شهابی برساووشی در شبهای 21 و 22 مرداد در بسیاری از نقاط دنیا رویت شد و عکاسان نجومی و علاقه مندان آسمان شب را به ثبت این آتش بازی طبیعی تشویق کرد.

به گزارش قاصد، بارش سالانه شهابهای برساووشی جمعه شب به اوج خود رسید. شهابهای برساووشی که همه ساله در ماه آگوست (مرداد) به زمین می رسند یکی از شناخته شده ترین رویدادهای آسمانی برای منجمان آماتور به شمار می روند.

در شرایط ایده آل و در زمان اوج بارشها بیش از 100 شهاب در ساعت در آسمان شب دیده می شود. برپایه تحقیقات ناسا، تماشاچیان آسمان حداکثر از 2 هزار سال قبل نمایش شهابی برساووشی را تماشا کرده اند.

این شهابها به دلیل اینکه از صورت فلکی برساووش به زمین می رسند با این نام خوانده می شوند. برساووشیها نیزه هایی متراکم از گرد و غبار هستند که از دم ستاره دنباله دار "سویفت- تاتل" جدا می شوند و در اتمسفر زمین می سوزند.

همه ساله در ماه آگوست زمین در میان ابری از خرده شنهای این ستاره دنباله دار که بسیاری از آنها بیش از هزار سال عمر دارند پرواز می کند و این خرده سنگها با سرعت نزدیک به 214 هزار و 364 کیلومتر بر ساعت به اتمسفر زمین برخورد می کند.

در شرایط عادی، تماشاچیان آسمان می توانند به طور معمول یک تا دو شهاب را در هر دقیقه مشاهده کنند که برپایه گزارش وب سایت Spaceweather.com در طول اوج برساووشی بیش از 20 شهاب در ساعت دیده می شود.

براساس گزارش دیلی میل، ناسا جمعه شب بر روی سایت خود به همراه تیمی از منجمان مرکز فضایی مارشال برنامه زنده ای را برای کسانی که به منظور تماشای این بارش شهابی به آسمان خیره شده بودند اجرا کرد.
   
قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
دوشنبه 24 مرداد 1390  10:52 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها