0

قرآن كتاب مديريت انسان و جامعه انساني براي رسيدن به خداست

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

قرآن كتاب مديريت انسان و جامعه انساني براي رسيدن به خداست

رئيس جمهور قرآن را منبع هدايت و مديريت انسان و جامعه انساني دانست و گفت: انسان براي خدايي شدن خلق شده است و قرآن كتاب مديريت انسان و ارتباطات اجتماعي او براي رسيدن به خداست.
دكتر محمود احمدي نژاد در مراسم تجليل و اعطاي نشان دولتي به اساتيد و قاريان ممتاز بين المللي قرآن كريم با تشكر از همه خادمان و كساني كه در مسير ترويج فرهنگ قرآني مجاهدت مي كنند، اظهار داشت: در جمهوري اسلامي همه خادمان قرآن، اهل حقيقت قرآن، عاشق رسيدن به قرآن ناطق و براي كسب معرفت حقيقي، عاشق امام عصر (عج) و به دنبال او هستند.
رئيس جمهور با اشاره به اينكه هر يك از انسان ها به تناسب كمال و حركت در مسير تعالي، سطحي از قرآن را دريافت مي كند كه اين دريافت هاي ناقص امكان رسيدن به خدا را براي او فراهم نمي كند، افزود: اين برداشت هاي ناقص باعث تفاوت، تناقض و حتي اختلاف مي شود و اگر چه فرض اوليه در قرائت قرآن كسب هدايت است اما چه بسا برخي افرادي كه به فرموده قرآن گمراه و گمراه تر شوند.
دكتر احمدي نژاد با طرح اين سوال كه چه كسي مي تواند همه قرآن را دريافت كرده و آن را به بشريت عرضه كند، اظهار داشت: قرآن كتابي صامت است و به تنهايي نمي تواند انسان ها را به حقيقت و كمال برساند، زماني هدايتگر است كه با قرآن ناطق همراه باشد و از همين رو در حديث شريف آمده است كه دو ثقل قرآن صامت و قرآن ناطق در كنار هم براي انسان ها باقي مي مانند و هرگز از هم جدا نمي شوند.
رئيس جمهور تصريح كرد: حقيقت قرآن در انسان كامل كه قرآن ناطق است متجلي مي شود و اوست كه همه باطن قرآن را دريافت كرده و آن را بر جهان حاكم مي كند.
دكتر احمدي نژاد گفت: اگر كسي بخواهد از ميزان درك خود از قرآن مطلع شود بايد ببيند كه چقدر شائق، طالب و عاشق قرآن ناطق بوده و چقدر به دنبال انسان كامل است.
رييس جمهور اضافه كرد: حفظ و قرائت قرآن به تنهايي به معناي دريافت حقيقت قرآن نيست چه بسا حافظان و قاريان قرآن كه قاتل انسان كامل عصر خود شده و افرادي كه قرآن مي خوانند اما در خدمت ظالمان و كافران هستند.
دكتر احمدي نژاد با بيان اينكه عدالت پايه تعالي انسان است، تاكيد كرد: قرآن ناطق جهان را پر از عدالت كرده و ظلمي كه جهان را فراگرفته و حاصل جهل و كينه ورزي بشر است با سلاح معرفت و محبت از بين مي برد و اوست كه تجلي معرفت و كمال محبت است و جهان را سرشار از عدالت مي كند.
در اين مراسم رييس جمهور به 14 استاد، قاري و فعال ممتاز بين المللي قرآن كريم نشان دولتي فرهنگ و هنر اهدا كرد.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

دوشنبه 24 مرداد 1390  1:42 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها