0

گزارش شوراي روابط خارجي آمريكا از نشانه هاي فراست علمي ايران

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

گزارش شوراي روابط خارجي آمريكا از نشانه هاي فراست علمي ايران

شوراي روابط خارجي آمريكا در گزارشي اعلام كرد: محروم كردن ايران از برنامه هسته اي يا خرابكاري براي توقف آن، يك اميد واهي است.
سايت اين شورا در گزارش خود نوشت: اين يك اميد واهي است كه محروميت ايران از دستيابي به فناوري هاي روز دنيا و يا انجام عمليات خرابكارانه در برنامه هسته اي آن منجر به ايجاد يك استراتژي جايگزين، يا سازش با غرب شود.
به گزارش خبرنگار نداي انقلاب در اين گزارش آمده است: اين طور تصور مي شود كه فرصتها از آن ماست و پايه و اساس ضعيف علمي ايران، تحت تاثير فشارهاي موجود به كلي از مسير خود خارج شده، اما برخلاف استنباط ما، زيرساخت هاي علمي ايران در دو دهه گذشته افزايش يافته است.
شوراي روابط خارجي آمريكا با اشاره به خودكفايي ايران در توليد تجهيزات هسته اي مي افزايد: اسرائيل راكتور هسته اي، پلوتونيوم زيرزميني واحد بازپردازش و طراحي هاي تسليحاتي خود را از كانادا دريافت كرده است. هند كه مدتي است برنامه هسته اي خود را به عنوان يك دستاورد بومي تلقي مي كند، به راحتي راكتور هسته اي خود را از كانادا و 20 تن آب سنگين مورد نيازش را هم از ايالات متحده دريافت كرده است. آفريقاي جنوبي منزوي و طرد شده هم وقتي مجبور شد براي ساخت بمب به منابع داخلي خود تكيه كند وضعيتي شبيه وضعيت ايران پيدا كرد، اما تريتيوم را، كه براي انفجار سلاح گرما هسته بسيار مهم است، از اسرائيل دريافت كرد. اما تهران هرگز تمايل ندارد با استفاده از اين نوع حمايت هاي خارجي كه دستاورد ساير كشورهاست به اهداف خود دست يابد. علاوه بر اين، هيچ دولتي اين گونه در جهت دستيابي به اهداف هسته اي خود با وجود استرسهاي موجود و محروميت از فن آوري و نفوذ ويروسهاي كامپيوتري تلاش نمي كند در واقع، اگر پاكستان و اسرائيل با موانع موجود در ايران مواجه بودند، مسيرشان در جهت دستيابي به انرژي هسته اي بسيار طولاني تر مي شد. با اين حال ايران با موفقيت در حال عبور از اين مسير است، شبكه غني سازي پيشرفته اي ساخته كه در حال رشد است، و از نسل جديدي از سانتريفيوژها هم پرده برداري كرده، كه همه علائم فراست علمي ايران است.
يادآور مي شود پيش از اين روزنامه واشنگتن پست ضمن انتشار گزارشي ستايش آميز تصريح كرده بود ايران در ميان كشورهاي هسته اي جهان يك استثناست و بدون حمايت خارجي و به رغم انواع فشارها و تحريم ها توانسته فناوري هسته اي را بومي كند و به انواع پيشرفت هاي علمي و فني دست يابد.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

دوشنبه 24 مرداد 1390  1:30 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها