0

بعضی​ها از خیابان و مهمانی بازیگر پیدا می‌کنند!

 
salarezeynab
salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران

بعضی​ها از خیابان و مهمانی بازیگر پیدا می‌کنند!

بعضی​ها از خیابان و مهمانی بازیگر پیدا می‌کنند!

 ستاره اسکندری بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما مهمان برنامه هفت بود و از بازیگری در سینما و مسائل و مشکلات موجود در این حرفه سخن گفت.

به گزارش خبرآنلاین، این بازیگر با تاکید بر این که بازیگر تئاتر است و نه سینما گفت:« من نقدی هم روی برنامه هفت دارم، در این برنامه که قرار است بدون پرده به مسائل سینما پرداخته شود، چرا تاکنون از حضور واسطه​ها در سینما چیزی گفته نشده​است؟»

فریدون جیرانی مجری برنامه از او پرسید که واسطه یعنی چه کسانی؟ و اسکندری توضیح داد:« خیلی روشن است، واسطه​ها کسانی هستند که کسی را به کسی دیگر معرفی می​کنند.»

جیرانی گفت که این روال معمولی است، در همه جای دنیا هم آدم​هایی هستند که برای نقش​های یک فیلمنامه بازیگر انتخاب می​کنند. اسکندری در پاسخ گفت :« بله این مساله هست اما من از واسطه​هایی حرف می​زنم که از توی خیابان، بوتیک، مهمانی و جا​های دیگر بازیگر پیدا می​کنند و به تهیه​کننده یا کارگردان معرفی می​کنند.»

جیرانی باز​هم پرسید که یعنی کشف در این حوزه نباید صورت بگیرد؟ و اسکندری پاسخ داد که « کشف معنا دارد، من در مورد کسانی حرف می​زنم که وقتی به آن​ها به عنوان افراد کشف شده می​نگری، نکته خاصی پیدا نمی​کنید که نشان​دهنده یک کشف در حوزه بازیگری باشد.»

او افزود:« واسطه​ها از دل سینما بیرون می​آیند و کسی​ هم با آن​ها برخوردی نمی​کند.»

او که وضعیت بازیگری در دهه 60 و 70 را در قیاس با سال​های اخیر بهتر می​دانست، ادامه داد:« من یادم هست که توی صف​های طولانی می​ایستادیم تا بتوانیم یک فیلم را ببینیم، آن هم فیلم​های خوبی که بازیگرانی عمیق در آن​ها بازی می​کردند و اتفاقا در آن زمان چرخ سینما می​چرخید.»

او معتقد بود که «جامعه ما نسبت به 20 سال گذشته تغییرات زیادی کرده و مسائل از عمق به سطح آمده و خیلی چیز​ها سطحی شده​است.»

او افزود:« یک سری اتفاقاتی افتاده که ریشه​اش اقتصادی است و بر فرهنگ ما هم تاثیر  گذاشته و می​گذارد. سینما به عنوان یک رکن جدی و تاثیر گذار در حوزه فرهنگ به جای این که مردم ما را به عمق ببرد، انگار به وسیله​ای تبدیل شده که همه چیز را بیاورد به سطح.

یا حسین (ع)

یک شنبه 23 مرداد 1390  2:50 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها