0

به دنبال انتشار يك ويژه نامه موهن روزنامه ايران در آستانه توقيف قرار گرفت

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

به دنبال انتشار يك ويژه نامه موهن روزنامه ايران در آستانه توقيف قرار گرفت

دادستان تهران دستور قضايي برخورد با روزنامه ايران به خاطر يك ويژه نامه موهن را صادر كرد.
اين دستور پس از آن صادر شد كه روزنامه ايران در ويژه نامه اي به نام خاتون كه به صورت كامل به بحث و بررسي مسائل فرهنگي و اجتماعي زنان و دختران اختصاص دارد به حجاب برتر و چادر به شدت اهانت كرد و درصدد عادي سازي بدحجابي و تقبيح برخوردها با اين ناهنجاري برآمد.
روزنامه ايران در اين ويژه نامه كه به صورت تمام رنگي و با كاغذ گلاسه منتشر و رايگان توزيع شده است ضمن بيان انتقادات تند عليه طرح امنيت اخلاقي، «چادر مشكي» را پديده اي نامتناسب با فرهنگ زنان و دختران ايراني معرفي كرد كه از سوي ناصرالدين شاه قاجار به زنان ايران تحميل شده است!
مهدي كلهر مشاور معزول رئيس جمهور در مورد زمان ورود چادر مشكي به ايران مي گويد: «از سفرهاي اروپايي ناصرالدين شاه، شب كه به مجلس عياشي در اروپا مي رفت مي ديد آنجا لباس مردها مشكي است، كلاه سيلندري مردها مشكي است و زنها هم با لباس مشكي مي آيند. اين به نظرش آمد كه يك نوع سنگيني و وقار دارد وگرنه در اسلام به صراحت داريم كه رنگ تيره مكروه است. اين رنگ مشكي متكبرانه را ناصرالدين شاه آورد. خدا لعنتش كند. همين جور آتش به قبرش ببارد. خيلي مرد ملعوني است.»
وي در ادامه اظهارات گستاخانه خود چادر مشكي را بدترين پوشش در زمينه فلسفه حجاب ناميده و قانون حجاب و عفاف را با «ياساي چنگيز» فرمانده خونخوار مغول مقايسه كرده است!
در يكي از كاريكاتورهاي درج شده در اين ويژه نامه نيز با توهين به خيل كثير زنان محجبه جامعه، بي حجابي تقديس شده است.
گردانندگان روزنامه ايران و درصدر آن علي اكبر جوانفكر با انتشار اين نشريه تلاش كرده اند موضوع برخورد با بدحجابي را مضر نشان داده و دولت و شخص رئيس جمهور را مخالف آن معرفي كنند تا در كنار آن بتوانند به اهداف خود كه در رأس آن جذب برخي قشرهاي خاص با اهداف انتخاباتي است برسند.
در بخش هايي از اين ويژه نامه همچنين سعي شده طرفداري افراد بي حجاب از شخصيت هاي مختلف سياسي، به عنوان نمادي براي همگرايي به اصطلاح فرهنگي ميان بدحجاب ها و دين مداران معرفي شود.
ويژه نامه روزنامه ايران با بازخواني روند موضع گيري هاي رئيس جمهور در برخورد با بدحجابي دليل آشوب هاي فتنه گران را گشت ارشاد و مبارزه با بدحجابي معرفي مي كند و مسئول اصلي آن را نيز دلسوزاني مي داند كه براي رعايت از حريم حجاب به ميدان آمده اند.
ويژه نامه خاتون در ادامه اقدام به معرفي زنان برتر محجبه مي كند اما زماني كه در اين فهرست نگاهي مي اندازيم نام افرادي نظير مهناز افشار، آزاده اردكاني، هديه تهراني، ترانه عليدوستي و... را مي بينيم!
در همين حال ويژه نامه خاتون وابسته به مؤسسه ايران به سوء استفاده از برخي از اسامي و عناوين پرداخته است و بسياري از افرادي كه از آنها به عنوان مشاور نام برده شده يا مطالبي از آنها در اين ويژه نامه آمده موضوع را اساساً تكذيب كرده اند.
از جمله مجتبي زارعي كه نام او در ويژه نامه به عنوان مشاور درج شده ضمن تكذيب نقش خود تأكيد كرده كه موضوع را پيگيري خواهد كرد. حجت الاسلام قائم مقامي، آيت الله خاتمي و چند تن ديگر نيز مواضع مشابهي داشته اند.
خاطرنشان مي شود اصولگرايان و جريان هاي متدين حسب رهنمود رهبر معظم انقلاب درباره اولويت دادن به مسائل اصلي در قبال مسائل فرعي و حاشيه اي، اصرار دارند انحرافات جريان انحرافي را پاي دولت خدمتگزار ننويسند اما درست در مقابل، جريان انحرافي اصرار دارد با تحركات ضدفرهنگي اولاً چهره دولت را مخدوش كند و ثانياً اين تقابل ها را تعمداً به مسئله اول در كشور تبديل نمايند. درست به دليل همين اصرارها هم هست كه اصولگرايان معتقدند جريان انحرافي از سوي جريان فتنه مديريت مي شود و در واقع جاده صاف كن و حاشيه ساز جبهه فتنه است.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

یک شنبه 23 مرداد 1390  1:57 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها