0

احداث بزرگترين مركز قرآني كشورهاي اسلامي در تهران

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

احداث بزرگترين مركز قرآني كشورهاي اسلامي در تهران

شهردار تهران از احداث بزرگترين مركز قرآني كشورهاي اسلامي در تهران خبر داد و گفت: در مجموعه تپه هاي عباس آباد كه يكي از مجموعه هاي بزرگ فرهنگي، هنري و مذهبي تهران است، بزرگترين مركز قرآني كشورهاي اسلامي با عنوان «قرآن و عترت» در دست احداث است.
به گزارش خبرگزاري فارس، محمدباقر قاليباف در حاشيه همايش تجليل از پيشكسوتان قرآني در جمع خبرنگاران با بيان اين مطلب افزود: طراحي ساخت اين مجموعه قرآني صورت گرفته و اميدواريم كار اجرايي پروژه نيز در ماه هاي آتي آغاز شود.
وي با بيان اين كه پيش بيني مي شود، اين پروژه بزرگ طي 4 سال تكميل شود، گفت: مجموعه «قرآن و عترت» پروژه اي بزرگ است كه بيش از 67 هزار متر بنا دارد و در اين مجموعه به ابعاد مختلف قرآني پرداخته مي شود. تحقيقات، معارف، هنر، دانشكده قرآني، چاپ و نشر قرآن و موزه قرآن از جمله بخش هاي مختلفي است كه در اين مركز ايجاد خواهد شد تا اين مركز به بزرگترين مركز قرآني كشورهاي اسلامي تبديل شود.
شهردار تهران در پاسخ به سؤالي مبني بر اين كه فعاليت هاي قرآني شهرداري تهران در ماه رمضان چگونه خواهد بود، گفت: هر سال در ماه مبارك رمضان، مهمترين فعاليت هاي فرهنگي شهرداري تهران توجه به مسائل قرآني است و سازمان فرهنگي هنري شهرداري در كنار فعاليت هاي خود نشستي براي تقدير از خادمان قرآني برگزار مي كند كه امسال نيز در اين مراسم از 6 نفر تقدير به عمل آمد.
قاليباف در پاسخ به سؤالي ديگر مبني بر اين كه شهرداري تهران چه فعاليت هاي ديگري در حوزه قرآني در دست اجرا دارد، گفت: يكي از فرهنگسراهاي تهران، فرهنگسراي قرآن است كه در تمام طول سال به مسائل قرآني مي پردازد و كمك هاي زيادي در طول سال به موسسات قرآني مي كند.
وي تصريح كرد: خانه هاي قرآن نيز در همه محلات شكل گرفته تا توسعه فرهنگ قرآني با جديت دنبال شود. به ويژه در بخش مربوط به كودكان با آموزش و پرورش هماهنگي هايي صورت گرفته تا كودكان و نوجوانان با مفاهيم و فرهنگي قرآني آشنا شوند.
شهردار تهران خاطرنشان كرد: در ماه رمضان در 22 منطقه تهران مراسم هاي قرآني قبل و بعد افطار برگزار و همچنين در بوستان هاي مختلف شهر از جمله پارك حضرت قائم(عج)، بوستان ولايت و باغ موزه دفاع مقدس نمايشگاه هاي قرآني و مراسم قرآني برگزار مي شود.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

یک شنبه 23 مرداد 1390  1:47 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها