0

خسارت هنگفت شركت هاي هواپيمايي بحرين از تعليق پروازهايشان به ايران و عراق

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

خسارت هنگفت شركت هاي هواپيمايي بحرين از تعليق پروازهايشان به ايران و عراق

يك روزنامه بحريني نوشت خسارت هنگفتي كه شركت هاي هواپيمايي بحرين به خاطر تعليق پروازهايشان به ايران متحمل شده اند باعث تشديد اعتراض هاي آنها شده است.
«سامر المجالي» مدير اجرايي شركت هواپيمايي خليج [فارس] اعلام كرد كه اميدوار است تصميم ممنوعيت سفر به ايران و عراق لغو شود.
روزنامه الوسط بحرين با اعلام اين خبر نوشت كه مقامات بحرين در ابتداي اعتراضات مردمي در اين كشور در فوريه گذشته، به دليل مواضع ايران و عراق، پرواز به اين دو كشور را ممنوع كرده اند.
سامر المجالي به الوسط گفت: ما با دولت بحرين در اين خصوص دائم در تماس هستيم. دولت وضعيت سياسي و امنيتي را ارزيابي مي كند و تصميم گيري در اين خصوص با دولت است.
المجالي افزود: مقاصد سفرها، يك شبكه تجاري بزرگ است. مقصدهايي مانند عراق و ايران هم شاهد اقبال گسترده اي است. دلايل زيادي مانند دلايل تجاري، ديني و گردشگري براي سفر به اين دو كشور وجود دارد.
دولت بحرين همچنين به دليل آنچه دخالت لبنان در امور بحرين توصيف كرده بود، پروازها از بحرين به لبنان و بالعكس را متوقف كرده بود ولي پس از رايزني ميان دو كشور، اين پروازها چند ماه بعد از سر گرفته شد.
از طرف ديگر روزنامه الوسط اعلام كرد كه صاحبان دفاتر مسافرتي و گردشگري اعلام كردند كه از زمان اتخاذ تصميم تعليق پروازها به عراق و ايران «شركت هاي هواپيمايي بيشترين خسارت را ديده اند».
اين شركت ها اعلام كردند كه سال هاست هتل ها و مكان هاي سكونت در عراق و ايران اجاره مي شود و مبالغ پرداختي كه در شش ماه اخير پرداخت شده است همه به زيان تبديل شده است.
همچنين «عمر الخنيزي» مدير اجرايي شركت مسافرتي الخنيزي با بيان اينكه «بيشترين ضرر متوجه شركت هاي هواپيمايي است» تصريح كرد: 5 ماه گذشته است و ما نمي دانيم سرانجام ممنوعيت سفر به ايران و عراق چيست. اين دو كشور در گردشگري و امور ديني بيشترين مسافر را دارند.
وي تاكيد كرد كه « در عراق چهار مقصد بغداد، اربيل، نجف و بصره است و در ايران نيز مجموع پروازها به چهار مقصد مشهد، شيراز، تهران و اصفهان است كه در هفته 5 پرواز به شيراز، 7 پرواز به تهران و يكي به مشهد و يكي نيز به اصفهان انجام مي شد در حالي كه مجموع پروازهاي به عراق نيز در هفته 36 پرواز بود.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

یک شنبه 23 مرداد 1390  1:46 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها