0

واشنگتن: به شدت نگران افزايش موج ضدآمريكايي در مصر هستيم

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

واشنگتن: به شدت نگران افزايش موج ضدآمريكايي در مصر هستيم

واشنگتن از فراگيري موج ضد آمريكايي در مصر ابراز نگراني كرد. ويكتوريا نولاند سخنگوي وزارت امور خارجه آمريكا خطاب به دولت مصر گفت: ما در مورد افزايش موج احساسات ضدآمريكايي كه سراسر مصر را فراگرفته است به شدت نگرانيم و اين نگراني ها را به اطلاع دولت مصر نيز رسانده ايم. تصور مي كنيم اينگونه نشان دادن آمريكا نه تنها اشتباه بلكه كاملا ناعادلانه است.
روزنامه آمريكايي وال استريت ژورنال نوشت: شوراي عالي نظامي حاكم بر مصر بارها سازمان هاي غيردولتي مصري را كه از آمريكا كمك مالي دريافت مي كنند، خائن خوانده و همين مسئله بر فراگيرتر شدن احساسات ضدآمريكايي در آن كشور دامن زده است.
در حالي كه نخستين انتخابات دوره پس از مبارك در مصر روز به روز نزديك تر مي شود، رهبران جناح هاي سياسي، نگراني روزافزون خود را نسبت به كمك هاي مالي عظيم آمريكا به سازمان هاي غيردولتي مهم در سرتاسر مصر ابراز كرده اند. گزارش ها حاكي از آن است كه آمريكا تاكنون وعده اعطاي كمك هاي بلاعوض بالغ بر 200 ميليون دلار با هدف به اصطلاح كمك به حضور آن ها در زندگي سياسي اين كشور را داده است.
اين در حالي است كه بسياري اين اقدام را به عنوان تلاش آمريكا براي خريد انتخابات و يا دست كم اعمال نفوذ نابجا بر آن و مصادره انقلاب مصر تلقي مي كنند.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

یک شنبه 23 مرداد 1390  1:33 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها