0

چند دستورالعمل مفيد براي ضدعفوني كردن مسواك

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

چند دستورالعمل مفيد براي ضدعفوني كردن مسواك

شايد تا به حال كسي به شما نگفته باشد كه مسواكتان مي‌تواند بستري مناسب براي رشد و تكثير باكتري‌ها و ميكروب‌ها باشد.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، متخصصان بهداشت و دهان دندان مي‌گويند: آيا تاكنون از خودتان پرسيده‌ايد كه چرا با وجودي كه بهداشت دهان و دندانهايتان را به خوبي رعايت مي‌كنيد ولي باز هم با مشكلاتي چون خونريزي لثه، دردناك و حساس بودن دندانها و يا بوي بد دهان مواجه هستيد؟ پاسخ اين سوال و مشكلاتي از اين دست به احتمال زياد در قفسه‌اي است كه مسواك خود را در آنجا نگهداري مي‌كنيد.

به گزارش روزنامه اكسپرس، ميكروب‌ها و باكتري‌ها مي‌توانند به راحتي از مسواك به دهان راه پيدا كنند. عدم نگهداري صحيح مسواك مي‌تواند اين وسيله ضروري را به سوپرماركتي از بيماري‌ها تبديل كند. براي مصون ماندن در برابر بيماري‌ها بايد مسواك خود را در شرايط تميز و شسته قرار دهيد. البته نيازي نيست كه دستگاه گران قيمت استريل كننده براي اين كار تهيه كنيد بلكه كافيست چند دستورالعمل ساده را كه در زير به آنها اشاره شده براي تميز نگهداشتن مسواك خود بكار ببنديد:

1-‌ پس از مسواك زدن هرگز مسواك خود را در وضعيت افقي قرار ندهيد بلكه آن را به حالت ايستاده بگذاريد تا آب به راحتي از روي آن عبور كند. بعلاوه در حالت ايستاده رطوبت برس‌هاي مسواك نيز به راحتي تبخير مي‌شوند. همچنين مسواكتان را در جا مسواكي‌هايي كه براي همين‌كار طراحي شده‌اند، بگذاريد و مطمئن شويد كه با مسواك افراد ديگر تماس پيدا نكند.

2-‌ پس از هر بار مسواك زدن حداقل يك يا دو دقيقه مسواكتان را زير شير آب نگه داشته و آبكشي كنيد. سپس آن را با محلول دهان شويه قوي بشوييد. اما مطمئن شويد كه پس از خارج كردن مسواك از محلول دهان شويه آن را به خوبي آبكشي كرده باشيد تا چيزي از محلول روي آن نماند.

3- مسواك خود را هفته‌اي يك نوبت در آب جوش قرار دهيد. هر چند اين كار به تدريج موجب نرم شدن برس مسواك مي‌شود اما روشي بسيار موثر براي كشتن ميكروب‌ها است. براي جلوگيري از آسيب ديدن مسواك فقط هفته‌اي يكبار از اين روش استفاده كنيد.

4- مسواك خود را براي چند دقيقه در كاسه‌اي پر از سركه قرار دهيد و سپس با آب داغ آبكشي كنيد. مراقب باشيد دست‌هاي خود را نسوزانيد.

انتهاي پيام

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

شنبه 22 مرداد 1390  10:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها