0

توسعه مشاغل خانگی زمینه ساز ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان کشور

 
Mehdi900
Mehdi900
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 6667
محل سکونت : بوشهر

توسعه مشاغل خانگی زمینه ساز ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان کشور

توسعه مشاغل خانگی زمینه ایجاد اشتغال پایدار جوانان را ایجاد می کند.
           
 

 مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای آذربایجان غربی در گفتگو باخبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از مهمترین برنامه های اداره آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی توسعه مشاغل خانگی است افزود: توسعه مشاغل خانگی زمینه ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان کشوروهمزمان رسیدگی به امورات خانواده است.

 حمیدرضا خانپور بابیان اینکه تاکنون درسطح استان 500نفر در رشته های مشاغل خانگی ثبت نام وساماندهی شدند افزود: جوانان علاقه مند می توانند پس از مراجعه به مراکز آموزش فنی وحرفه ای دولتی وخصوصی در یکی از مهارتها ثبت نام کرده وبعد از اخذمدرک تخصصی و ثبت نام در سایت وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی برای دریافت تسهیلات بانکی به صورت کار مزدی اقدام به فعالیت کنند.

 وی خاطر نشان کرد: دستگاه های مرتبط نیز بر اساس آیین نامه به صورت زنجیره وار حلقه های اتصال تولیدات جوانان و زمینه فروش و صادرات آنها است.

 وی توسعه فرهنگ مدرک گرایی و عدم توجه به مهارت آموزی را مهمترین مشکل جوانان و جامعه در ایجاد اشتغال پایدار عنوان کرد و افزود: توسعه فرهنگ مهارت آموزی و کار وکسب آموزش های تخصصی زمینه ارتقا کیفیت تولیدات داخلی و بالا بردن بهره وری است./گ

« سعادتمند کسی است که از هر اشتباه و خطایی که از او سر می زند، تجربه ای جدید به دست آورد »
سقراط

شنبه 22 مرداد 1390  9:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها