0

تمرين نمايش "ناصر حسيني‌مهر" فعلا متوقف شد

 
salarezeynab
salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران

تمرين نمايش "ناصر حسيني‌مهر" فعلا متوقف شد

 

تمرين نمايش "ناصر حسيني‌مهر" فعلا متوقف شد  

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: فرهنگ و هنر - تئاتر

تمرين نمايش «ويتسك» به كارگرداني ناصر حسيني‌مهر به دليل جراحي قلب بازيگر اين نمايش متوقف شد.

ناصر حسيني‌مهر با اعلام اين خبر به خبرنگار بخش تئاتر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: دريچه‌ي قلب «علي بي‌غم» بازيگر نمايش ما دچار مشكل شده و قرار است ايشان صبح فردا ـ 22 مرداد ماه ـ جراحي شوند.

به گفته او تمرين‌هاي نمايش «ويتسك» از امروز متوقف شده و تا اول شهريورماه تعطيل خواهد بود.

حسيني‌مهر كه قرار است اين نمايش را از نيمه مهرماه در تالار «مولوي» به صحنه ببرد، ابراز اميدواري كرد:حال علي بي‌غم رو به بهبودي برود و اين بازيگر بتواند در موعد مقرر در نقش خود بازي كند.

اين كارگردان ادامه داد:سال‌ها علاقه‌مند بودم تا شرايط اجراي اين نمايش فراهم شود كه خوشبختانه امسال اين شرايط فراهم شد. در چند ماه گذشته تنها كسي را كه شايسته ايفاي نقش ديدم، علي بي غم بود كه در تمرين‌ها به نحو احسن از پس نقش برآمد و حالا بيماري ايشان نه تنها باعث ناراحتي و افسوس من شده بلكه همه جمع ما را دچار افسردگي كرده است.

وي تصريح كرد:ما امروز عهد كرده‌ايم تا زمان بهبودي كامل «علي بي غم» صبر كنيم تا او از بيمارستان مرخص شود. به همين دليل تمرين نمايش ما از امروز متوقف شده و بعد از سه هفته با دكتر متخصص ايشان صحبت مي‌كنيم و بعد تصميم نهايي را مي‌گيريم.

حسيني‌مهر اظهار اميدواري كرد: علي بي غم بتواند با به دست آوردن سلامتي كاملش نقش خود را بازي كند.

در همين رابطه جعفر والي ـ بازيگر با سابقه تئاتر ـ كه در اين نمايش به ايفاي نقش مي‌پردازد به خبرنگار ايسنا گفت:‌ علي بي‌غم جزو هنرمنداني است كه نزديك سي سال است، روي صحنه تئاتر است.او در بهترين كارهاي با ارزش تئاتر حضور داشته و يكي از هنرمندان شاخصي است كه هم سواد هنري دارد و هم شعور اجتماعي و انسانيت هنري به همين دليل او را كمتر در برنامه‌هاي متدوال مصرفي مي‌بينيم.

جعفر والي از نارحتي قلب علي بي‌غم اظهار تاسف كرد و ادامه داد:‌ اين هنرمند در موقعيتي قرار گرفته است كه بايد عمل جراحي شود و اين باعث نگراني و تاسف همه ما است. ما از مسئولان هنري مي‌خواهيم كه با اين هنرمند همراهي و همدلي كنند.

بازيگر نمايش «اتاق شماره شش» تصريح كرد: ما به حكم وظيفه اخلاقي اجتماعي و انساني‌، خواهان همراهي مسئولان با علي بي غم هستيم. به ويژه با توجه به اينكه بسياري از هنرمندان ما به لحاظ بيمه دچار مشكل هستند از مسئولان مي‌خواهيم اگر علي بي‌غم در اين مورد نيازمند كمك‌هاي آنها بود، همراهيشان را از او دريغ نكنند.

در همين رابطه ناصر حسيني مهر هم يادآور شد:‌ هنرمندان به قبر‌هاي مجاني و تشييع جنازه‌هاي مفصل نياز ندارند. خواسته جامعه هنري در اين است كه حداقل حقوق هنرمندان به عنوان شهروندان اين جامعه در نظر گرفته شود كه اين شامل وضعيت بيمه ‌، دستمزد ‌،احترام و هزاران موضوع ديگر است كه سال‌ها است از هنرمندان ما دريغ شده است.

اين كارگردان تئاتر با اشاره به وعده مدير اداره كل هنرهاي نمايشي مبني بر اينكه هيچ گروهي بدون عقد قرار داد تمرين نخواهد كرد به ايسنا افزود: دو ماه است گروه ما تمرين خود را آغاز كرده است. اما هنوز هيچ قراردادي نداريم. از آقاي مسافر مي‌خواهيم از اين جهت اطمينان خاطري به ما بدهد، به ويژه با توجه به حضور استاداني مانند آقاي والي بايد برخي از حرمت‌ها را رعايت كند، چرا كه كمتر پيش مي‌آيد هنرمندي مانند آقاي والي در تئاتر ما كار كند، ما بايد قدر اين موقعيت‌ها را بدانيم.

ناصر حسيني مهر در پايان صحبتش از همراهي سعيد اسدي مدير تالار مولوي با گروه اجرايي نمايش «ويتسك» قدرداني كرد و افزود:‌ ايشان عنوان كردند با گروه ما همراه هستند و از اين نظر مشكلي نخواهيم داشت.

 

یا حسین (ع)

شنبه 22 مرداد 1390  8:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها