0

انتقاد امام جمعه بافق از طرح گازرساني اين شهرستان

 
alizare1
alizare1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 6234
محل سکونت : یزد

انتقاد امام جمعه بافق از طرح گازرساني اين شهرستان

انتقاد امام جمعه بافق از طرح گازرساني اين شهرستان

خبرگزاري فارس: امام جمعه بافق از ركود طرح گازرساني در شهرستان بافق انتقاد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بافق، حجت‌الاسلام سيد جواد سليماني صبح امروز در جلسه شوراي اداري با تسليت فرا رسيدن سالگرد شهادت آيت‌الله صدوقي، چهارمين شهيد محراب و گراميداشت چهلمين روز درگذشت امام جمعه فقيد يزد، مسئولان و اعضاي شوراي اداري را به تواضع در برابر خدا و انجام خدمت صادقانه به مردم سفارش كرد.


وي با اشاره به فرا رسيدن ماه مبارك رمضان بيان كرد: همه مسئولان بايد با بهره‌گيري از فرصت‌هاي طلايي ضيافت الهي، براي كار كردن در نظام مقدس جمهوري اسلامي و خدمت بهتر به مردم وفادار و ايثارگر تلاش كنند.


امام جمعه بافق در ادامه ضمن انتقاد از ركود طرح گازرساني به شهرستان بافق بر ضرورت اجراي هر چه سريع‌تر اين طرح تاكيد كرد و يادآور شد: در حال حاضر بحث گازرساني به شهرستان بافق به مسئله‌اي پيچيده و مبهم تبديل شده است.


سليماني همچنين از نماينده مردم بافق در مجلس شوراي اسلامي خواست تا دلايل تاخير چند ساله مصوبه هيئت دولت در زمينه مسئله گازرساني به بافق را با طرح سئوال از وزير نفت پيگيري كند.


وي با اشاره به بحث افزايش تعداد نمايندگان استان و تغيير و تحولات در حوزه‌هاي انتخابيه بيان داشت: هرگونه تغيير و تحول در حوزه انتخابيه شهرستان بافق بايد با كار كارشناسي انجام شود.


فرماندار بافق نيز در اين نشست بر ضرورت همكاري و همراهي مسئولان ادارات در توسعه و عمران شهرستان بافق تاكيد كرد و اظهار داشت: در صورتي كه مسئولان ادارات در اجراي طرح‌هاي حوزه كاري خود با مانعي مواجه هستند، لازم است موضوع را به طور كتبي به فرمانداري اعلام كنند.


حسين ندافيان همچنين از تشكيل كار گروه توسعه شهرستان خبر داد و خاطرنشان كرد: تخصيص و توزيع عادلانه اعتبارات، سياست‌گذاري و تصميم‌گيري در زمينه تعيين اولويت‌ها و نظارت بر نحوه هزينه آن در توسعه شهرستان بافق و بخش مركزي و روستاهاي منطقه در زمينه‌هاي مختلف اعم از فرهنگي، اقتصادي، اجتماعي و توسعه عمراني از اهداف كلي فعاليت اين كار گروه است.


وي بيان كرد: شركت سنگ آهن مركزي ايران ـ بافق و ساير معادن شهرستان در شكل‌گيري اين كار گروه نقش سازنده داشته كه با توجه به سياست‌هاي موجود مي‌توان افقي روشن را براي آينده شهرستان بافق پيش‌بيني كرد.


نماينده مردم بافق، ابركوه، بهاباد، خاتم و مهريز در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين نشست با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه شوراي اداري شهرستان بافق گفت: در جلسه شوراي اداري بافق كه امروز تشكيل شد، مهم‌ترين خواسته مردم و مسئولان همچنان مسئله گازرساني به شهرستان بافق است.


كاظم فرهمند افزود: هر چند كه كار مطالعه گازرساني به بافق در گذشته انجام شده و در دو ماه گذشته نيز عمليات ساخت ايستگاه CGS در پنج كيلومتري بافق آغاز شده اما بحث كلنگ‌زني گازرساني از مركز استان به اين شهرستان هنوز انجام نگرفته است.


وي تصريح كرد: در هفته گذشته در اين زمينه جلسه‌اي با وزير نفت داشتيم كه پيگيري‌هاي خوبي به عمل آمد و مبلغ 45 ميليارد تومان در سال جاري به امر گازرساني به شهرستان بافق اختصاص يافت.


فرهمند گفت: 10پيمانكار براي اجراي اين پروژه مشخص شده‌اند كه پس از انجام مناقصه از بين آنها يك پيمانكار انتخاب خواهد شد.


وي اظهار اميدواري كرد: هر چه سريع‌تر كار گازرساني از مركز استان به شهر بافق شروع شود.


نماينده مردم بافق، مهريز، بهاباد، خاتم و ابركوه در مجلس شوراي اسلامي افزود: همزمان با اجراي كار گازرساني از يزد به بافق، كار شبكه‌گذاري در شهر نيز در سه فاز آغاز خواهد شد.


وي هزينه عمليات اجرايي گازرساني به بافق را 62 ميليارد تومان اعلام كرد و اظهار داشت: البته مبلغ برآورد شده بر اساس اعلام شركت ملي گاز در سال 89 است كه اميد واريم با شروع اين پروژه بقيه اعتبار نيز تامين شود و به زودي شاهد تحقق خواسته به حق و ديرينه مردم شهرستان بافق باشيم.


به گزارش فارس، بافق از شهرهاي معدني كشور به شمار ميرود و با وجود تصويب گازرساني به اين منطقه در سفر اول رئيس جمهور به استان يزد و پيگيريهاي مسئولان استاني و شهرستاني، هنوز اين مصوبه به مرحله اجرا درنيامده است.

وقتی احساس غربت می کنید یادتان باشد که خدا همین نزدیکی است .

******

شنبه 22 مرداد 1390  4:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها