0

سازمان سنجش مرجع صدور مجوز موسسات انتخاب رشته کنکور شد

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

سازمان سنجش مرجع صدور مجوز موسسات انتخاب رشته کنکور شد

سازمان سنجش مرجع صدور مجوز موسسات انتخاب رشته کنکور شد

معاون اجرايي سازمان سنجش از مصوبه جديدي درباره صدور مجوز موسسات انتخاب رشته خبر داد و گفت: در جلسه اخير هيئت‌ رئيسه سازمان سنجش مصوب شد که اعلام کنيم از اين پس مجوز موسسات انتخاب رشته از طريق سازمان سنجش صادر شود.

سيد جلال طباطبايي در گفتگو با خبرنگار مهر با بيان اين مطلب درباره مبالغ گزافي که برخي موسسات براي انتخاب رشته دريافت مي‌کنند، گفت: البته خود داوطلبان نيز گاهي اوقات مقصر هستند چراکه وقتي سازمان سنجش آموزش کشور اين همه اطلاعات در اختيار داوطلبان مي‌گذارد، دفترچه کنکور به آنها عرضه مي‌کند و به داوطلبان راهنمايي مي‌کند که براي انتخاب رشته از معلمانشان يا از دانشجوياني که خود نيز اين مسير را رفته‌اند کمک بگيرند، ديگر چه نيازي به پرداخت هزينه‌هاي هنگفت براي انتخاب رشته وجود دارد.

معاون اجرايي سازمان سنجش آموزش کشور در واکنش به آنچه که از سوي موسسات انتخاب رشته تحت عنوان "انتخاب رشته تضميني" مطرح مي‌شود، گفت: داوطلبان فريب اين شعارها را نخورند و انتخاب رشته خود را خراب نکنند. موسسه‌اي که شعار انتخاب رشته تضميني مي‌دهد و هنگام انتخاب رشته براي داوطلبي که رتبه هزار در گروه آزمايشي رياضي کسب کرده است اقدام به انتخاب رشته‌هاي کارداني مي‌کند، خوب مشخص است که دارد کلاهبرداري مي‌کند و دارد انتخاب رشته داوطلب را خراب مي‌کند.

به گزارش مهر، هر ساله گزارش‌هايي انتقادي درباره موسسات فصلي که صرفاً در موسم کنکور و اعلام نتايج کنکور سراسري به راه مي‌افتند و با عناوين فريبنده اي در صدد جلب مشتري از ميان داوطلبان آموزش عالي به منظور "انتخاب رشته" با شعار"قبولي تضميني" هستند، توسط رسانه‌ها منتشر مي‌شوند.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

شنبه 22 مرداد 1390  2:46 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها