0

بي‌بي‌سي: شبكه‌هاي اجتماعي و توئيتر در انگليس فيلتر مي‌شوند

 
ardakan
ardakan
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 198
محل سکونت : یزد

بي‌بي‌سي: شبكه‌هاي اجتماعي و توئيتر در انگليس فيلتر مي‌شوند

 

 
بي‌بي‌سي: شبكه‌هاي اجتماعي و توئيتر در انگليس فيلتر مي‌شوند

خبرگزاري فارس: بي‌بي‌سي اعلام كرد: استفاده از شبكه‌هاي اجتماعي در مصر خوب ولي در انگلستان بد است و دولت اين كشور به فيلتر كردن اين شبكه‌ها فكر مي‌كند.

به گزارش گروه فضاي مجازي خبرگزاري فارس، جام‌نيوز نوشت: بي بي سي فارسي در تاريخ 11آگوست (20 مرداد) در خبرهاي خود از احتمال ايجاد محدوديت در شبكه‌هاي اجتماعي توسط دولت انگليس براي كنترل كردن اعتراضات خبر داد.

اين موضوع را ديويد كامرون نخست وزير انگليس در جلسه اضطراري مجلس عوام انگليس گفته و اضافه كرده حتي پيامك نيز جزء اين محدوديت هاي احتمالي خواهد بود.

در اين باره كارشناس بي بي سي گفت: اين شبكه‌ها در شكل گيري اتفاقات نقشي ندارند ولي در عوض به حوادث سرعت بسياري داده‌اند.

او در ادامه بيان كرد كه در كل بحث، بحث استفاده از تكنولوژي هست و تكنولوژي مثل يك چاقو مي‌باشد هم استفاده خوب دارد و هم استفاده بد. به طور مثال استفاده از شبكه هاي اجتماعي در مصر خوب است ولي استفاده آن در انگليس چون هنجار شكن بوده، بد است.

لازم به ذكر است همواره كشورهاي غربي و مخصوصا انگليس فيلتر بودن برخي سايت‌ها را در ايران نشانه‌اي از نبود آزادي قلمداد مي‌كردند اما هم اكنون كه نوبت به خود آنها رسيده از احتمال فيلتركردن اين شبكه ها صحبت مي كنند.

شبكه اجتماعي توئيتر كه در جريان فتنه سال 88 و حوادث بعد از آن با حمايت مستقيم وزير امور خارجه آمريكا به طور ويژه در اغتشاشات نقش آفريني مي‌كرد، اكنون بدون هيچ گونه حمايتي و فقط به اين خاطر كه مردم انگليس از آن براي بيان تبعيض هاي موجود در جامعه شان، استفاده مي كنند، در حال فيلتر شدن است. 

موفق باشید

خدانگه دار

 

شنبه 22 مرداد 1390  2:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها