0

لباسی از خار و خاشاک!

 
shemshi1
shemshi1
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1390 
تعداد پست ها : 571

لباسی از خار و خاشاک!

یک روز زیبا برای گردش بیرون می روید که ناگهان باد سردی می وزد و هوا به سرعت سرد می شود. شما هم با یک تی شرت سبک بیرون آمده اید و کم کم سرما موجب لرزیدن شما می شود. مسیر برگشت به خانه نیز طولانی است و شما نگران سلامتی خود هستید. در چنین شرایطی چه می کنید؟


 

نگران نباشید! با استفاده از مقداری علف و خاشاک به عنوان عایق می توانید به سرعت گرم شوید. با پر کردن لباس های خود از علف ها و گیا هان می توانید تی شرت سبک و خنک خود را به یک کت زمستانی تبدیل کنید.

پیراهن و شلوار خود را با فیبرهای نرم و سبک موجود در محیط پر کنید. خیالتان راحت باشد؛ شما در یک جشنواره مد شرکت نکرده اید بنابراین چیزی که مهم است، گرم شدن شماست نه تیپ و ظاهرتان.

 

بوته ها و علف های خشک و یا حتی فیبر پوست درختان هم چیز خوبی برای این منظور هستند. کاری که باید انجام دهید این است که راه های نفوذ هوا را ببندید، اگر پایین شلوار و یقه پیراهن خود را ببندید، به کمک هوای محبوس داخل لباس و بین علف ها بهترین عایق ایجاد می شود.

 

حتی درصورتی که در شهر دچار چنین شرایطی شدید به سادگی می توانید از روزنامه های دکه مطبوعاتی برای این منظور استفاده کنید و آن را داخل تی شرت خود دور تا دور بدنتان بگذارید. حتی می توانید به دنبال توده های بادآورده که معمولا تجمع آنها زیر درختان بیشتر است باشید. از مقوای های نازک هم می توانید به عنوان پوششی برای پشت و سینه استفاده کنید.

 

راز این عایق بندی دقیقا مشابه با عملی است که در پوشاک زمستانی، پتو، کیسه خواب و غیره اتفاق می افتد که در همه آنها مقداری هوا در بین لایه ها محبوس شده و با دمای بدنتان گرم می شود و لایه ای عایق را دور بدنتان ایجاد می کند و رفته رفته دمای بدن را بالا می برد. اگر ترفندی که به کار می برید موفق به محبوس کردن هوا شود حتی اگر خیس هم باشید نتیجه خوبی از این عایق بندی خواهید گرفت. بد نیست امتحان کنید!

 

 

 

اللهم صلی علی محمد وآله

شنبه 22 مرداد 1390  12:46 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها