0

آمريكا با حمايت از شورشيان به دنبال جدايي سوريه از ايران است

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

آمريكا با حمايت از شورشيان به دنبال جدايي سوريه از ايران است

يك كارشناس سوري با اشاره به شورش هاي اخير كشورش و حمايت هاي غرب و برخي كشورهاي منطقه از آنها اعلام كرد كه اين حمايت ها با هدف ايجاد فاصله و جدايي ميان دمشق و تهران صورت مي گيرد.
به گزارش واحد مركزي خبر، وي درباره اقدام برخي از كشورهاي حوزه خليج فارس در فراخواني سفرايشان از دمشق مثل عربستان، كويت و بحرين در اين زمينه گفت طرح آمريكا اين است كه با طرح تركي- خليجي، سوريه را در برابر دو گزينه قرار دهد يكي اينكه سوريه در كنار سلطه تركي سعودي قرار گيرد يا اينكه به ائتلاف تنگاتنگش با ايران ادامه دهد.
وي كه خواست نامش فاش نشود در ادامه گفت: برخي از سياستمداران آمريكايي سوريه ضعيف را ترجيح مي دهند و به متحدانشان در منطقه توصيه مي كنند از اين سياست حمايت كنند. اما وي درباره طرح تجزيه سوريه به چند منطقه داراي گرايش طائفه اي ديني، نژادي و عشايري، مشابه آنچه كه اخيرا در عراق اتفاق افتاد گفت: تجزيه بيشتر هدف اسرائيلي است تا آمريكا.
آمريكا شايد سوريه يكپارچه اما ضعيف را بر سوريه تجزيه شده ترجيح مي دهد زيرا تجزيه وضع نامعلومي را بوجود خواهد آورد و در حال حاضر نيز امر آساني نيست. حداكثر آنچه كه اسرائيل به آن چشم دارد تلاش براي تحريك اقليت هاي سوري مثل علوي ها براي ايجاد كشوري در ساحل است. اين امر سوريه را تضعيف مي كند زيرا آن را از ساحل محروم مي كند و ارتش را نيز تجزيه مي كند.
وي افزود: شايد حاميان اين طرح تلاش مي كنند روسيه را از طريق تامين منافعش در ساحل سوريه راضي كنند.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

شنبه 22 مرداد 1390  12:38 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها