0

شوراي امنيت ، دفاع از حقوق بشر در انگليس را ناديده گرفته است

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

شوراي امنيت ، دفاع از حقوق بشر در انگليس را ناديده گرفته است

امام جمعه قم خطاب به شوراي امنيت گفت: چرا در مكان هاي ديگر و انگليس بحث دفاع از حقوق بشر مطرح نيست؟اين را بايد جهانيان و ملت ما بدانند كه شوراي امنيتي كه در آن مكان تشكيل شده در راستاي منفعت خودشان است و به فكر مردم محروم دنيا نيستند.
به گزارش فارس از قم، آيت الله سيدهاشم حسيني بوشهري در خطبه هاي نمازجمعه اين هفته بر كمك به مردم قحطي زده سومالي و كودكان اين كشور كه از بي غذايي تلف مي شوند تاكيد كرد و افزود: روزانه كودكاني را مشاهده مي كنيم كه در دامن مادران خود يا در راه پيدا كردن تكه ناني جان مي دهند.
امام جمعه قم برخورد غرب در راستاي تصميم به كمك به مردم سومالي مورد انتقاد قرار داد و ادامه داد: غربي ها براي بمباران كشورها و تخريب زيرساخت هاي كشورها سريع اعلام آمادگي و هماهنگي مي كنند اما براي كمك به فقراي جامعه اسلامي به عنوان بشر مي گويند آمادگي لازم براي اين كار را نداريم.
وي با اشاره به جريانات و رويدادهاي دنياي استكبار و غرب عنوان داشت: امروز آمريكا دچار بحران اقتصادي و انگليس دچار بحران خياباني شده است.
امام جمعه قم خاطرنشان كرد: از شمال تا جنوب كشور انگليس آشوب و آتش سوزي است و پليس ها نمي توانند جلوي هجمه جواناني كه تا پاي جان ايستادند، بگيرند.
وي تاكيد كرد: اين وقايع آثار باز شدن زخم كهنه تحقير و تبعيض بوده كه جوانان انگليس، يونان و اسپانيا را به خيابان كشانده است.
حسيني بوشهري با اشاره به برخورد خشن پليس بريتانيا بيان داشت: اگر يك دهم از اين اتفاقات در كشورهاي جهان سوم اتفاق مي افتاد شوراي امنيت چند قطعنامه براي دفاع از حقوق بشر صادر كرده بود.
وي با اشاره به سخنان رهبرمعظم انقلاب اسلامي در ديدار كارگزاران و مسئولان نظام بيان داشت: رهبري مسئله گفتمان واقع بيني را مطرح كردند، يعني بايد درباره نظام اسلامي پس از 32 سال مانند رهبري انديشيد.
حسيني بوشهري خاطرنشان كرد: اين به اين معناست كه تنها به نقاط مثبت به تنهايي و نقاط منفي بسنده نشود بلكه نقاط ضعف و مثبت با يكديگر مشاهده شود تا از يأس و نااميدي جلوگيري شده و برنامه ريزي مناسب انجام شود.
وي خاطر نشان كرد: رهبر پيشرفت هاي كشور را به عنوان ثبات نظام مطرح كردند ولي نبايد نقاط ضعف را ناديده گرفت، وارد شدن به مناقشات سياسي و فراموش كردن ويژگي هاي ديگر انقلاب از آسيب هايي است كه متوجه ما بوده است و غفلت ها و كوتاهي هاي فراواني در اين زمينه داشته ايم.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

شنبه 22 مرداد 1390  12:29 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها