0

امام(ره) احكام سياسي و اجتماعي اسلام را احيا كرد

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

امام(ره) احكام سياسي و اجتماعي اسلام را احيا كرد

آيت الله محمدتقي مصباح يزدي تاكيد كرد كه امام خميني(ره) بخش عظيمي از احكام سياسي و اجتماعي اسلام را احيا كرده است.
وي كه چهارشنبه شب در سلسله مباحث وصاياي امام باقر(ع) به جابر در دفتر رهبر معظم انقلاب در قم سخن مي گفت، افزود: بسياري از ما خصوصا قبل از انقلاب اسلامي، وظايف سياسي و اجتماعي را جزء دين نمي دانستيم.
رئيس موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) گفت: ما حتي به عنون مسلمان، دخالت در سرنوشت خود را به عنوان يك تكليف و واجب شرعي نمي دانستيم، ولي امام راحل به مردم فهماند كه علاوه بر مسائل فردي، مسائل واجب سياسي اجتماعي هم داريم كه اگر انجام ندهيم مانند اين است كه نمازو روزه خود را به جا نياورديم.
آيت الله مصباح يزدي گفت: امام راحل بيشترين نقش را در ايجاد فرهنگ، فهم و معرفت نسبت به اسلام ايفا كرد، ايشان علاوه بر مردم كشور ما، ميليون ها مسلمان در كشورهاي ديگر را نسبت به احكام اسلام آگاه كرد.
عضو مجلس خبرگان رهبري همچنين نسبت به رسوخ برخي خرده فرهنگ ها در بين نسل سوم انقلاب هشدار داد و گفت: فرهنگي كه امروز در بين نسل جوان رسوخ كرده بسيار خطرناك است، هر كس كه به آنها مي گويد اين كار را نكنيد مي گويند «دلم مي خواهد»، «دوست دارم».
آيت الله مصباح يزدي يادآور شد: متاسفانه اين فرهنگ در فيلم ها آموزش داده مي شود.
وي همچنين نسبت به حذف كلمه «خداحافظي» و «خدا نگه دار» نيز در خداحافظي ها هشدار داد و گفت: متاسفانه كم كم كلمه خداحافظي و خدا نگه دار از فرهنگ ها برداشته مي شود و به جاي آن كلمه هاي «مواظب خودت باش» و «بعدا مي بينمت» و ادبيات سكولارها جايگزين مي شود.
وي ادامه داد: اين گرايش هاي الحادي، ويژگي دوران مدرنيته است و تفاوت آن با قبل از مدرنيته اين است كه در آن زمان مردم دنبال تكليف بودند ولي امروز حرف از حقوق است و مي گويند حقوق خود را مي خواهيم، مي گويند حقمان است و بايد حق خود را از خدا بگيريم.
آيت الله مصباح يزدي همچنين گفت: اگر اعتقاد به آخرت و زندگي بعد از مرگ را محكم كنيم مي توانيم ساير امور را حفظ كنيم.
وي گفت: همواره و بويژه در ايام ماه مبارك رمضان بايد از خود بپرسيم ما چه اندازه حيات حقيقي بعد از مرگ را جدي مي گيريم؟
آيت الله مصباح يزدي همچنين گفت: بسياري هنوز نسبت ميان دين و اخلاق را نمي دانند و تصور مي كنند كه دين تنها يعني نماز خواندن، روضه خواندن، انگشتر دست كردن و و اخلاق نيز به معناي خوب و خوش برخورد بودن است.
به گزارش ايرنا، وي ادامه داد: امروز مسئله بسيار مهمي كه در سطح بالاي فلسفه دنيا مطرح است، اينكه فلسفه دين و اخلاق چه نسبتي با هم دارند؟ ما با برخي مسائل به سادگي برخورد مي كنيم در حالي كه مسائل بسيار عميق و پيچيده هستند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: هواي نفس دشمن اصلي انسان است و نبايد به واسطه ريا بسياري از اعمال و كارهاي خوب خود را باطل كنيم.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

شنبه 22 مرداد 1390  12:27 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها