0

درگیری بین شاهزادگان سعودی

 
sukhteh
sukhteh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 7880
محل سکونت : اصفهان

درگیری بین شاهزادگان سعودی

 یك پایگاه خبری سعودی از درگیری شاهزادگان آل سعود بر سر تصاحب منصب جانشینی ولی عهد بیمار این كشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی "مركز الحرمین للاعلام الاسلامی "، در پی انتشار شایعه انتصاب "متعب بن عبدالله بن عبدالعزیز " پسر پادشاه عربستان سعودی به جای "سلطان بن عبدالعزیز " ولی عهد كنونی كه هم‌اكنون آخرین روزهای حیات خود را می‌گذراند، پسران ولی‌عهد بیمار این كشور خشمگین شده و با خاندان عموی خود بر سر این انتصاب درگیر شده‌اند.

امیر متعب بن عبدالله

این گزارش حاكی است تحلیلگران از امكان وقوع درگیری مسلحانه بین این دو خانواده ابراز نگرانی كرده‌اند زیرا از یك سو "متعب بن عبدالله " كه شایعه ولایت عهدی او مطرح است فرماندهی گارد ملی عربستان را بر عهده دارد و از سوی دیگر، پسران ولی‌عهد بیمار، فرماندهی ارتش و نیروی هوایی این كشور را عهده‌دار هستند.

این در حالی است كه فعالان سیاسی، منابع آگاه و مدیر مركز مطالعات جنوب عراق در لندن در گفت‌و‌گوهای جداگانه با خبرنگار فارس تصریح كرده بودند كه "نایف بن عبدالعزیز " به طور محرمانه و غیررسمی، عهده‌داری منصب ولایت عهدی پادشاه این كشور شده است.

"سلطان بن عبدالعزیز " ولی عهد سعودی،  در پی وخامت حالش به همراه جمع كثیری از پزشكان، ویلای خصوص‌اش در منطقه "الاغادیر " كشور مغرب را به مقصد نیویورك ترك كرد.

این گزارش می‌افزاید: سلطان كه به سرطان پیشرفته گوارشی مبتلا شده و آخرین مراحل این بیماری را می‌گذراند به علت شیمی‌درمانی‌های روزمره، دچار ریزش موی سر و ریش چانه‌اش شده و قرار است در نیویورك تحت چند عمل جراحی قرار بگیرد.

سلطان كه به سرطان پیشرفته گوارشی مبتلا شده و آخرین مراحل این بیماری را می‌گذراند به علت شیمی‌درمانی‌های روزمره، دچار ریزش موی سر و ریش چانه‌اش شده و قرار است در نیویورك تحت چند عمل جراحی قرار بگیرد.

این در حالی است كه رسانه‌های رسمی عربستان سعودی درباره بیماری این عضو بلندپایه آل سعود، سكوت پیشه كرده و از انتشار هر گونه خبری درباره تشدید بیماری وی خودداری می‌كنند.

این پایگاه خبری گزارش داده است، به رغم تعداد فراوان تیم پزشكی معالج ولی‌عهد سعودی، درمان وی نتیجه‌بخش نبوده و وی به علت اوج‌گیری سرطان، وادار به انتقال به آمریكا شده است.

این گزارش می‌افزاید: تشدید بیماری "سلطان بن عبدالعزیز " و ترس از بحران درگیری داخلی در خاندان سعودی و هیئت حاكمه عربستان، از هم‌اكنون پادشاه و حامیان غربی وی را به وحشت انداخته است.

اللّهمّ عرّفنی نفسک فانّک إن لم تعرّفنی نفسک لم أعرف رسولک اللّهمّ عرّفنی رسولک فانّک ان لم تعرّفنی رسولک لم اعرف حجّتک

حافظ از دست مده دولت این کشتی نوح / ور نه طوفان حوادث ببرد بنیادت

جمعه 21 مرداد 1390  7:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها