0

نگاهی به دیدار مسئولان نظام با رهبر حکیم انقلاب

 
sukhteh
sukhteh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 7880
محل سکونت : اصفهان

نگاهی به دیدار مسئولان نظام با رهبر حکیم انقلاب

نقطه قوت نظام؛ توانایی غلبه بر انواع تهدیدها


حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی، فرمایشات بسیار مهمی ایراد فرمودند.
رهبر

رهبر حکیم انقلاب اسلامی فرمودند: ارزیابی واقع بینانه از جایگاه نظام اسلامی بعد از گذشت 32 سال نشان می‌دهد، کشور اکنون به دست آوردها و پیشرفت‌های بزرگ و غیرقابل تصوری رسیده که امید بخش و زمینه ساز برای ادامه حرکت شتابان به سمت قله‌ها هستند که باید با همدلی، وحدت، کار و تلاش شبانه روزی، ایستادگی بر اصول و ارزش‌ها و با استفاده از اعتماد کم نظیر مردم به نظام و اعتماد به نفس ملی بالا در میان جوانان، از فرصت‌های موجود، حداکثر استفاده را کرد و ایران اسلامی را به جایگاه شایسته خود در منطقه و جهان رساند. وقتی 32 سال پیش، ظرف کم‌تر از 2 ماه از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، رفراندم تعیین نوع حکومت جدید ایران برگزار شد و 2/98 درصد رأی دهندگان با اکثریتی رؤیایی نظام جمهوری اسلامی را برگزیدند، کم‌تر کسی تصور می‌کرد ایران در سال 1390 چنین جایگاه برجسته‌ای در دنیا داشته باشد. هر چند، اگر اختلافات بیش از حد مسئولان و تصمیم گیران کشور در این سه دهه نبود، قطعاً کشور پیشرفت خیره کننده تری می‌داشت. از سوی دیگر، 8 سال جنگ خانمان سوز تحمیل شده از سوی جهان استکبار با نمایندگی یک دیوانه به نام صدام نیز سال‌ها کشور و نظام را دچار مشکل کرد و اگر جنگ تحمیلی و توطئه‌ها و فتنه‌های قدرت‌های شیطانی نبود، اینک نظام بر قله پیشرفتی عظیم‌تر قرار داشت.

در کل کشور در 32 سال اخیر در علوم مهمی چون انرژی هسته‌ای، انرژی‌های نو، فن آوری های زیستی،صنایع هوا – فضا، کارهای عمرانی،سدسازی و.. چنان قوی عمل کرده است که در برخی از آن‌ها جزو معدود کشورهای پیشرو دنیا هستیم

32 سال پیش در زمان ستم شاهی پهلوی دوم، ایران با خریده‌ای نظامی افسانه‌ای، از تجهیزات روز دنیا برخوردار بود؛ اما حتی ژنرال‌ها و تیمسارهای ارتش شاهنشانی هم بلد نبودند با این وسایل فوق پیشرفته نظامی و سلاح‌های برتر آن روز دنیا کار کنند. چهل هزار مستشار نظامی آمریکایی به همراه خانواده‌هایشان با هزینه ملت ما به ایران آمده بودند تا اگر به دستور دولت ایالت متحده لازم شد ایران حرکتی نظامی کند، نحوه استفاده از تسلیحات فروخته شده به کشورمان به نظامیان آموزش داده شود. به قول ارتشی‌های قبل از انقلاب، اگر حتی پیچ یکی از سلاح‌های ساده هم می‌افتاد، مستشاران نظامی آمریکا شیوه بستن آن را هم به ایرانیان یاد نمی‌دادند و سلاح را نزد خود برده و آن را تعمیر می‌کردند و باز پس می‌آوردند.

رهبر

اما امروز جمهوری اسلامی به قدری به نظامیان خود عزت و اعتماد به نفس داده که هواپیمای جنگنده می‌سازند، موشک‌های 3 گانه شهاب شان قلب اسرائیل غاصب را هدف گرفته، انواع تانک‌ها و نفربرها را خود طراحی کرده و می‌سازند، رادارهای فوق پیشرفته بومی درست کرده‌اند و به عنوان یکی از مطرح‌ترین سازندگان سلاح در جهان شناخته می‌شوند. این از برکت انقلاب اسلامی بود و حتی کسی 32 سال پیش به مخیله‌اش هم راه نمی‌داد چنین پیشرفت بزرگ دفاعی و نظامی داشته باشیم.32 سال پیش، جزو کشورهایی بودیم که از لحاظ علمی تعداد دانشمندان مان به انگشتان 2 دست به سختی می‌رسید اما امروز به قدری دانشمند و نخبه تربیت شده‌اند که جهانیان همواره به دنبال کشاندن آن‌ها به کشورهای خود با هر امتیاز و هزینه‌ای که می‌تواند تصور کرد، هستند. ایران امروز، ماهواره به فضا می‌فرستد، ابر رایانه می‌سازد، پژوهشکده «رویان» آن در جهان به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین مؤسسات تحقیقاتی مطرح است، در انواع رشته‌های نانو جزو پیشروترین کشورهای دنیا هستیم. در حالی که 33 سال پیش از هند و بنگلادش و پاکستان، پزشک وارد می‌کردیم، امروز به قدری پزشک داریم که برخی از آن‌ها را به کشورهای دیگر دنیا اعزام می‌کنیم، هر سال در المپیادها جهانی رشته‌های مختلف، مدال‌های رنگارنگ می‌گیریم، از لحاظ ساخت داروها رتبه بالایی در دنیا داریم و...

در سطح بین‌المللی نیز، در حالی که 33 سال پیش، با دادن امتیازها و رشوه‌های کلان به دولت ایالات متحده، شاه توانسته بود عنوان دهان پر کن ولی در حقیقت فاقد ارزش «ژاندارم خلیج فارس» را کسب کند؛ اما در عمل تهران را در بازی‌های سیاسی و مشورت‌های مهم نه تنها جهانی بلکه منطقه‌ای هم راه نمی‌دادند و آن را به حساب نمی‌آوردند

32 سال پیش، در تمام شهرهای ایران، قسمتی به نام «حلبی آباد» وجود داشت که مردم محروم در بدترین شرایط قابل تصور در آن‌ها زندگی می‌کردند، روستاها از کم‌ترین امکانات رفاهی برخوردار نبودند، پدیده مهاجرت از روستاها به شهرها به دلیل امکانات موجود در شهرها به شدت بالا بود و... اما امروز دورترین روستاهای کشور از نعمت برق، تلفن، گاز و آب لوله کشی برخوردارند، با طرح‌هایی که در چند سال اخیر انجام گرفته، پدیده مثبت مهاجرت معکوس رخ داده و به دلیل امکانات خوب و زمین‌هایی که به ساکنان شهرها برای بازگشت به روستاها داده می‌شود، بسیاری راه زادگاه زیبای خود را پیش گرفته‌اند. کارهای انجام گرفته در مناطق محروم به ویژه در 6 سال اخیر، بی سابقه بوده و سفرهای استانی هیأت دولت، بسیاری از نقاط ویران را آباد کرده است.

در کل کشور در 32 سال اخیر در علوم مهمی چون انرژی هسته‌ای، انرژی‌های نو، فن آوری های زیستی، صنایع هوا – فضا، کارهای عمرانی، سدسازی و... چنان قوی عمل کرده است که در برخی از آن‌ها جزو معدود کشورهای پیشرو دنیا هستیم.

حسینیه امام-اروپا-رهبر

در سطح بین‌المللی نیز، در حالی که 32سال پیش، با دادن امتیازها و رشوه‌های کلان به دولت ایالات متحده، شاه توانسته بود عنوان دهان پر کن ولی در حقیقت فاقد ارزش «ژاندارم خلیج فارس» را کسب کند؛ اما در عمل تهران را در بازی‌های سیاسی و مشورت‌های مهم نه تنها جهانی بلکه منطقه‌ای هم راه نمی‌دادند و آن را به حساب نمی‌آوردند.

اما امروز آمریکا در به در به دنبال مذاکره با ایران برای برقراری مجدد روابط است؛ کشورهای غربی همواره جمهوری سالمی را به کنفرانس‌های امنیتی و مذاکرات مهم خود دعوت می‌کنند؛ نقش ایران در افغانستان و عراق به قدری تعیین کننده است که ایالات متحده برای خروج از باتلاقی که در این دو کشور گیر افتاده است، از جمهوری اسلامی درخواست چاره جویی دارد؛ مناقشات مرزی و منطقه‌ای بسیار با حضور نمایند ایران برطرف می‌شود و...

در 6 ماه اخیر نیز قیام‌ها، انقلاب‌ها و انتفاضه‌های منطقه ژئواستراتژیک خاورمیانه و شمال آفریقا همه در راستای منافع جمهوری اسلامی ایران بوده و دشمنان ایران چون «بن‌علی» جاسوس رژیم صهیونیستی و «نامبارک» اسرائیلی واژگون شده‌اند. همه این‌ها ارتقای غیرقابل تصور ایران در سطح بین‌المللی و جهانی را نشان می‌دهد.

از لحاظ دمکراسی و مردم سالاری نیز، جمهوری اسلامی با ایده بدیع و کارآمد «مردم سالاری دینی»، از حمایت ملت ایران به شدت برخوردار است. چرخش نوبه‌ای جناح‌هایی که به عزت و عظمت ملت پای بندند، حضور انواع اندیشه‌ها و افکار سیاسی در سطح مسئولان، حضور حتی نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی، انتخابات خارق‌العاده 22 خرداد 88 که 85 درصد واجدان شرایط معادل 40 میلیون نفر در آن شرکت جستند و رکوردی بی نظیر در دمکراسی جهان بر جا گذاشتند، مقابله خود مردم با فتنه گران سال 88 که در 9 دی و 22 بهمن فتنه را با حضور ده‌ها میلیونی خویش، دفن کردند و علاقه خود به نظام اسلامی را بار دیگر به نمایش گذاشتند، از دیگر مواردی است که ایران را در رتبه‌های والای جهان قرار می‌دهد و از سوی دیگر این نوید را می‌دهد که جمهوری اسلامی با این ملت، به پیشرفت ادامه خواهد داد.

انشاء الله.

اللّهمّ عرّفنی نفسک فانّک إن لم تعرّفنی نفسک لم أعرف رسولک اللّهمّ عرّفنی رسولک فانّک ان لم تعرّفنی رسولک لم اعرف حجّتک

حافظ از دست مده دولت این کشتی نوح / ور نه طوفان حوادث ببرد بنیادت

جمعه 21 مرداد 1390  7:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها