0

براي به تعويق انداختن پيرگوشي، ازهدفون استفاده نكنيد

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

براي به تعويق انداختن پيرگوشي، ازهدفون استفاده نكنيد

يك عضو هيات مديره انجمن شنوايي شناسي توصيه كرد: براي به تعويق انداختن پيرگوشي تا حد امكان از حضور در محيط‌هاي پرسروصداي صنعتي دوري و در اين مكان‌ها از گوشي‌هاي مخصوص استفاده كنيد علاوه بر آن فايل‌هاي صوتي را با هدفون گوش نكنيد.

دكتر نيما رضازاده در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا، افزود: پيرگوشي نوعي اختلال پاتوفيزيولوژيك است و در پي به وجود آمدن تغييراتي در فيزيولوژي گوش بر اثر افزايش سن رخ مي‌دهد. به گونه‌اي كه فرد مبتلا، فركانس‌هاي بالا و پس از مدتي فركانس‌هاي پايين را نمي‌شنود.

اين متخصص شنوايي شناسي درباره سن ابتلا به پيرگوشي گفت: پيرگوشي از 40 سالگي به بعد آغاز مي‌شود البته سن ابتلا به آن در افراد مختلف، متفاوت است. در واقع پيرگوشي يك اختلال تدريجي در سيستم شنوايي است.

وي با اشاره به علايم شروع پيرگوشي اظهار كرد: زماني كه فرد صداها را مي‌شنوند ولي قادر به درك معناي برخي كلمات نيست، دچار پيرگوشي شده است.

رضازاده در پايان تاكيد كرد: از پيرگوشي نمي‌توان پيشگيري كرد اما مي‌توان با انجام اقداماتي ابتلا به آن را به تاخير انداخت. به عنوان مثال لازم است شنوايي به طور مداوم ارزيابي شود.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

جمعه 21 مرداد 1390  12:41 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها