0

زولبيا و باميه‌، شله زرد و حلوا را با قندهاي رژيمي تهيه كنيد

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

زولبيا و باميه‌، شله زرد و حلوا را با قندهاي رژيمي تهيه كنيد

يک فوق متخصص تغذيه گفت: در ماه رمضان مصرف زولبيا و باميه با قند رژيمي منعي ندارد.

کيومرث دانشور در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به ازدياد مصرف زولبيا و باميه در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: در ماه رمضان معمولا وقت افطار مواد شيريني مانند زولبيا از سوي روزه داران مصرف مي‌شود، اما نکته مهم اين است که مصرف زياد مواد شيرين در وقت افطار منجر به ابتلا به بيماري ديابت تيپ دو مي‌شود، پس بهتر است افطار را با يک استکان آب ولرم آغاز کرد و يک دقيقه بعد آب ميوه رقيق خورده شود.

وي گفت: بهترين افطار، مصرف يک سوم نان به همراه چهار عدد خرما است. از خوردن مواد غذايي با قند و شکر معمولي خودداري شود و براي مصرف مواد قندي مانند شله زرد، حلوا، زولبيا و باميه از قند رژيمي که همان فراکتوز است استفاده شود و خوردن مواد قندي مثل زولبيا با قند رژيمي در روز تا يک کيلوگرم هم منعي ندارد.

دانشور افزود: 80 درصد قند بعد از خوردن جذب بدن شده و چربي توليد مي‌کند و اين امر آرام آرام بستر را براي مصدود شدن رگهاي مغز و قلب آماده مي کند.

اين متخصص در پايان مصرف هشت ليوان آب در طول روز را غيرعلمي عنوان کرد و گفت: خوردن آب زياد جداره معده را باز کرده و معده را حجيم مي‌کند که اين امر بازگشت پذير نيست پس بهتر است افراد به جاي هشت ليوان آب، روزانه چهار ليوان آبميوه مصرف کنند تا هم آب بدن تامين شود هم انرژي و ويتامين بدن خود را تامين کنند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

جمعه 21 مرداد 1390  12:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها