0

روزه سبب پیشگیری از بروز بیماری های قلبی عروقی می شود

 
yassimanusha
yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران

روزه سبب پیشگیری از بروز بیماری های قلبی عروقی می شود

روزه سبب پیشگیری از بروز بیماری های قلبی عروقی می شود

 

روزه داری و رعایت یک برنامه غذایی صحیح با کاهش عوامل خطری مانند کاهش وزن، کاهش سطح چربی های خون و نکشیدن سیگار سبب پیشگیری از بروز بیماری های قلبی عروقی می شود.
کارشناس انیستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: افرادی که به بیماری های قلبی عروقی مبتلا هستند برای روزه گرفتن حتما باید به پزشک معالج خود مشورت کنند و بیمارانی که دچار گرفتگی رگ های قلبی هستند و دارو مصرف می کنند، از آنجا که عدم مصرف دارو در زمان مقرر زندگی آنها را به مخاطره می اندازد، نباید روزه بگیرند.
دکتر میترا ابتهی افزود: بیمارانی که باید برای کنترل بیماری خود دارو به طور منظم دارو مصرف کنند نباید روزه بگیرند و همچنین بیماران قلبی که سابقه جراحی دارند، با اجازه پزشک معالج منعی برای روزه داری ندارند.
وی در خصوص سردردهای مرتبط با روزه داری، گفت: علت اصلی این گونه سردردها، عموما ناشی از گرسنگی و افت قند خون، از دست دادن آب بدن، خواب ناکافی و قطع مصرف موادی که وابستگی ایجاد می کنند می باشد.
این کارشناس تغذیه با اشاره به این که سردردهای میگرنی در ماه رمضان تشدید می شود، به این افراد توصیه کرد: نوشیدن آب و مایعات کافی، مصرف میوه و سبزیجات در هنگام سحر، عدم قرار گرفتن در معرض نورر خورشید و استفاده از عینک و کلاه، کم کردن مصرف قهوه و چای پررنگ و در بعضی مواقع مصرف یک قرص مسکن در وعده سحری می تواند به کاهش سردرد در این ماه کمک کند.
وی در ادامه در خصوص نفخ معده در این ماه گفت: مصرف زیاد غذاهای چرب، سرخ کردنی و ادویه دار، غذاهایی مانند تخم مرغ، کلم، عدس، نوشابه های گازدار می تواند به نفخ معده کمک کند که بهتر است افراد برای جلوگیری از این اتفاق از خوردن این قبیل مواد غذاییی خودداری کنند.
به گفته دکتر ابتهی، استفاده از غذاهای آب پز و بخار پز و نوشیدنی های سالم ماند آب، شربت های سنتی مانند عذق نعنا، بهار نارنج و بید مشک می تواند از بروز نفخ معده جلوگیری کند.

worldfood.ir

یاس

پنج شنبه 20 مرداد 1390  11:50 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها