0

سو تغذیه آغاز گر شیوع کمردرد است

 
yassimanusha
yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران

سو تغذیه آغاز گر شیوع کمردرد است

سو تغذیه آغاز گر شیوع کمردرد است

 

رییس موسسه سلامت و بهبود تغذیه کشور گفت: موادغذایی ارتباط مستقیمی در توانمند کردن عضلات اطراف ستون فقرات و عضلات ناحیه کمر دارد و نرسیدن مواد مغذی به بدن، مهمترین عامل شیوع کمردرد است.
ربابه شیخ الاسلام با بیان اینکه پروتیین ها نقش بسیار موثری در تقویت و قدرتمندی عضلات ایفا می کند، افزود: افرادی که از منابع پروتیین مانند لبنیات، گوشت و حبوبات استفاده نمی کنند، توانمندی عضلات شان بسیار پایین است.
این متخصص تغذیه ادامه داد: آنتی اکسیدان های موجود در سبزیجات و میوه ها نیز عملکرد عضلات را قوی می کنند، زیرا عضلات عمدتا برای سوختشان از اسیدهای چرب استفاده می کنند و به همین دلیل لزوم مصرف آنتی اکسیدان ها افزایش پیدا می کند.
شیخ الاسلام با اشاره به اینکه ویتامین c و a در عملکرد بهتر عضلات و پیشگیری از کمردرد، نقش بسیار مهمی دارد، گفت: ویتامین c در مرکبات و فلفل دلمه ای به مقدار فراوانی یافت می شود و پیش ساز ویتامین a در انواع سبزی ها و میوه های زرد، نارنجی و قرمز رنگ وجود دارد، ضروری است مصرف این مواد در رژیم غذایی روزانه افراد گنجانده شود.
این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد نوع چربی ای که مصرف می شود نیز در پیشگیری یا تشدید دردکمر موثر است، هر چقدر اسیدچرب رژیم غذایی اشباع تر باشد، عضلات نسبت به اکسیداسیون حساس تر و نسبت به حرکات ناگهانی ضعیف تر عمل می کند.
شیخ الاسلام گفت: توصیه می شود که در رژیم غذایی روزانه ترجیحا به جای مصرف گوشت های پرچربی مانند گاو و گوسفند بیشتر از گوشت های سفید استفاده شود تا از بروز این اسپاسم های ناگهانی جلوگیری شود.

worldfood.ir

یاس

پنج شنبه 20 مرداد 1390  11:23 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها