0

با مصرف غذاهای کم چرب و فعلیت فیزیکی مناسب با سرطان مقابله کنید

 
yassimanusha
yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران

با مصرف غذاهای کم چرب و فعلیت فیزیکی مناسب با سرطان مقابله کنید

با مصرف غذاهای کم چرب و فعلیت فیزیکی مناسب با سرطان مقابله کنید

 

یک متخصص جراح عمومی احساس درد در بالای شکم و زرد شدن پوست و چشم ها را از مهمترین علائم این بیماری دانست و گفت: احساس ضعف، از دست دادن اشتها و کاهش وزن بدون علت از دیگر علایم این بیماری است.
دکتر محمدرضا میر، رییس بخش جراحی 2 انستیتو کانسر بیمارستان امام خمینی با بیان اینکه علت شناخته شده ای برای این سرطان بیان نشده است بیان کرد: اما تحقیقات نشان داده که سیگار، چاقی و دیابت در ایجاد سرطان لوزالمعده موثر است.
وی با اشاره به اینکه سرطان لوزالمعده از بدخیم ترین نوع سرطان است افزود: این سرطان شایع نیست و بیشتر مردان بالای60 سال را درگیر می کند.
دکتر میر با بیان اینکه تشخیص سرطان لوزالمعده به معاینه فیزیکی فرد از لحاظ وجود علائم زردی بستگی دارد، اظهارداشت: تست های ساده آزمایشگاهی شاملcbs از لحاظ وجود بیلی روبین، تست کبدی بیمار و عکس و سونوگرافی از شکم و سی.تی.اسکن از دیگر روشهای تشخیصی برای مطمئن شدن بیماری محسوب می شود.
رییس بخش 2انستیتو کانسر بیمارستان امام خمینی با بیان این که درمان اولیه و اساسی این بیماری جراحی است و گفت:درصورت پاسخ ندادن بیمار به جراحی باید مراحل شیمی درمانی و رادیو تراپی را بگذراند.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این مطلب که احساس درد یک مشکل رایج برای بیماران مبتلا به سرطان لوزالمعده است بیان کرد: پزشک متخصص در زمینه کنترل درد می تواند به روش های مختلفی چون تجویز داروهای مربوط به درد، اعمال پرتو و بلوک عصبی (انسداد عصب) که پزشک برای جلوگیری از احساس درد، مقداری الکل به نواحی اطراف بعضی از اعصاب درون شکم تزریق می کند آن را کاهش داده یا برطرف کند.
دکتر میر در پایان توصیه کرد:افراد برای پیشگیری از هرنوع سرطان فعالیت فیزیکی مناسب و غذاهای کم چرب مصرف کنند.

worldfood.ir

یاس

پنج شنبه 20 مرداد 1390  11:09 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها