0

کودک فلسطینی سپر انسانی سربازان اسرائیلی + تصویر

 
zakeri_m
zakeri_m
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 1740
محل سکونت : تهران

کودک فلسطینی سپر انسانی سربازان اسرائیلی + تصویر

 

در یکی از بی‌رحمانه‌ترین اقدامات ذکر شده در گزارش مربوط به جنایات رژیم صهیونیستی آمده است: سربازان اسراییلی از کودکان فلسطینی به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند و برای ورود به مناطق پرخطر، آن‌ها را به زور جلو می‌فرستند.

به گزارش شبکه ایران، روزنامه صهیونیستی یدیعوت‌آحارانوت از انتشار گزارش جدیدی در خصوص جنایات جنگی و ضدانسانی سربازان اسراییلی در طول عملیات سرب روان در جنگ 22 روزه غزه خبر داد.

این روزنامه در گزارش خود آورده است که در گزارشی که به صورت اختصاصی به این روزنامه ارسال شده است برخی شواهد حکایت از آن دارد که سربازان اسراییلی از اسرای فلسطینی به عنوان سپر انسانی استفاده کرده‌اند که با وجود انکار نیروهای اسراییلی، تحقیقات ارتش اسراییل در این خصوص همچنان ادامه دارد.

در این گزارش که به وسیله کمیته موسوم به کمیته عمومی ضدشکنجه در اسراییل که مرکزی حقوقی برای اقلیت عرب اسراییل است، تهیه و تنظیم شده، اکثرا بر اقدام نظامیان اسراییلی به نقض حقوق زندانیان فلسطینی در طول جنگ غزه تمرکز شده است.

یدیعوت‌آحارانوت در گزارش خود آورده است که این گزارش بیشتر موضوعات بکار رفته در گزارش گلدستون را تایید می‌کند و برخی از مسایل ذکر شده دراین گزارش اکنون تحت بررسی پلیس نظامی است و مواردی نیز بررسی آنها تکمیل شده و در اختیار مسئولان قضایی قرار گرفته است.در یکی از بی‌رحمانه‌ترین اقدامات ذکر شده در این گزارش اعلام شده که سربازان اسراییلی از یک فلسطینی و پسر کوچکش به عنوان سپر بلا استفاده کرده و آنها را وادار کرده‌اند تا پیش از آنها وارد خانه‌ها شوند و یا از آنها برای باز کردن درها و پنجره‌ها و یا کنار زدن حصارها استفاده کرده‌اند.

در این گزارش همچنین یک فلسطینی دیگر در شهادت خود اعلام کرده است که سربازان اسراییلی دستان من و سه برادرم را به مدت سه روز بستند و ما را وادار می‌کردند که در محل‌های تیراندازی جلوی آنها حرکت کنیم تا مطمئن شوند مورد هدف گلوله قرار نمی‌گیرند. آنها از ما به عنوان سپرهای انسانی استفاده می کردند و به ما دستور می دانند پیش از آنها وارد خانه‌ها شویم.

وی افزوده است: پس از آنکه ما از خانه‌ها خارج می‌شدیم، آنها سگ‌ها (بمب‌یاب) را به داخل می‌فرستادند و فقط پس از آن بود که خود وارد خانه‌ها می شدند.

در این گزارش همچنین روی شرایط بازداشت زندانیان اولیه در نوار غزه و بعد در زندان‌های اسراییل بررسی صورت گرفته و به خشونت و شکنجه علیه زندانیان در طول بازجویی‌های توسط شین‌بت اشاره شده است.

در همین حال سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در واکنش به این گزارش اعلام کرد: متاسفانه کمیته عمومی ضدشکنجه در اسراییل ادعاهایی را تکرار می‌کند که قبلا هم شنیده شده و دیوانعالی اسراییل آنها را رد کرده است.
 
 
 
زندگی را تو بساز ، نه بدان ساز که سازند و پذیری بی حرف
زندگی یعنی جنگ ، تو بجنگ ، زندگی یعنی عشق ، تو بدان عشق بورز . . .
پنج شنبه 17 تیر 1389  8:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها