0

مصریان باستان از بیماریهای قلبی رنج می بردند

 
shahabdadashi
shahabdadashi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 361
محل سکونت : هرمزگان

مصریان باستان از بیماریهای قلبی رنج می بردند

دانشمندان آمریکایی با بررسی 20 مومیایی مربوط به مصر باستان دریافتند که مصریان باستان نیز از بیماریهایی قلبی عروقی امروزی مثل تصلب شریان رنج می برده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، امروزه بیماریهای چون تصلب شریان و مشکلات قلبی عروقی به سبک زندگی و عادات غذایی افراد بستگی دارند.

اکنون گروهی از دانشمندان موسسه قلب "مید آمریکا" که نتایج یافته های خود را در اجلاس انجمن قلب آمریکا ارائه کرده اند نشان دادند که این بیماریها مختص دنیای امروز نیست و حتی مصریان باستان نیز از بیماریهای قلبی، تصلب شریان، کلسترول بالا و دیگر بیماریهای مربوط به رگهای خونی وابسته به سکته های قلبی و مغزی رنج می برده اند.

این دانشمندان با تحقیق بر روی 20 مومیایی که قدمت آنها بین سالهای 1981 تا 364 قبل از میلاد است و در موزه قاهره نگهداری می شوند، به این نتایج دست یافتند.

براساس گزارش آسوشیتدپرس، این دانشمندان مومیاییها را با دستگاه پرتونگاری با پرتوهای ایکس مورد آزمایش قرار دادند و مشاهده کردند که در 13 مومیایی رد و اثری از رگهای خونی و قلب وجود دارد که از این تعداد در شش مومیایی حضور پلاکهای تصلب شریانی در رگهای خونی تایید شد.

این پلاکها در اثر کلسیم سازی و تجمع کلسترول و دیگر موادی که امروز نیز در رگهای افراد با مشکلات تصلب شریانی وجود دارند ایجاد شده بودند.

چهارشنبه 16 تیر 1389  8:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها