0

یادگیری زبان از دوران جنینی آغاز می شود

 
shahabdadashi
shahabdadashi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 361
محل سکونت : هرمزگان

یادگیری زبان از دوران جنینی آغاز می شود

تحقیقات دانشمندان آلمانی نشان می دهد نوزادان از زمانی که هنوز به دنیا نیامده اند زبان مادری خود را یاد می گیرند و به زبان والدین خود گریه می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه وورزبورگ در آلمان در این خصوص اظهار داشتند: "این کشف بسیار مهم است نه تنها برای اینکه نشان می دهد نوزادان توانایی بازتولید ملودیهای متفاوت را در گریه کردن دارند بلکه به این دلیل که تایید می کند نوزادان ملودیهایی را برای گریه کردن ترجیح می دهند که با زبانی که در مدت زندگی جنینی به خصوص در سه ماهه سوم بارداری شنیده اند مطابقت دارد."

مختصصان در این تحقیقات گریه 60 نوزاد چند روزه را شامل 30 نوزاد فرانسوی و 30 نوزاد آلمانی مورد مطالعه قرار دادند.

نتایج این بررسیها نشان داد که ملودیهای گریه این نوزادان تصادفی نبود بلکه با لحن آوایی زبان مادری آنها انطباق داشت. به طوریکه آهنگ ملودی گریه نوزادان فرانسوی سیر صعودی و آهنگ نوزادان آلمانی سیر نزولی داشت این دو آهنگ کاملا با خصوصیات پایه این دو زبان هماهنگی دارد.

براساس گزارش National Geographic، تاکنون دانشمندان می دانستند که جنین در سه ماهه سوم بارداری صداهای خارج را می شنود و از بین تمام این اصوات، صدای مادر خود را ترجیح می دهد، اما این تحقیقات جدید نشان می دهد که کودکان اولین تمرینات خود را در یادگیری زبان، پیش از تولد آغاز می کنند سپس به محض آنکه متولد شدند برای گریه کردن از همان زبانی استفاده می کنند که در دوران جنینی آموخته اند.

چهارشنبه 16 تیر 1389  6:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها