0

شواهد نشان می دهد تهدید نظامی علیه ایران جدی است!

 
aziztaeme
aziztaeme
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1388 
تعداد پست ها : 2044
محل سکونت : تهران

شواهد نشان می دهد تهدید نظامی علیه ایران جدی است!

شواهد نشان می دهد تهدید نظامی علیه ایران جدی است!
"یوری وسلوف" مدعی شد که بنا به گزارش رسانه های گروهی خاور نزدیک و غرب، آمریکا و اسرائیل برای حمله هوایی و موشکی به تاسیسات هسته ای ایران آماده می شوند...
 
 
 "یوری وسلوف" در مقاله ای که در پایگاه تفسیر مستقل روسی "پیس کیپر" منتشر کرد، مدعی شد که بنا به گزارش رسانه های گروهی خاور نزدیک و غرب، آمریکا و اسرائیل برای حمله هوایی و موشکی به تاسیسات هسته ای ایران آماده می شوند.

به گزارش "تابناک"، خبرگزاری روسی "ریانووستی"، با باز نشر این مقاله می نویسد: به نظر می رسد که برنامه مقامات دو کشور به طور کلی هماهنگ شده است. نه تنها برگزاری مانورهای مشترک نیروی هوایی و دریایی آمریکا و اسرائیل طی بهار و تابستان سال 2010 در شرق دریای مدیترانه بلکه پیشروی کشتی های جنگی موشک بر به سمت دریای سرخ و منطقه خلیج فارس نیز گویای این مسئله است.

"یوری وسلوف" در ادامه این احتمال را می دهد که در جریان دیدار کوتاه دریاسالار "مایکل مالن" رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا از تل آویو ـ مورخ 27 ژوئن سال جاری ـ نقشه حمله هوایی به ایران با مقامات اسرائیلی بررسی شده باشد. بر اساس گزارش روزنامه اسرائیلی " جورزالم پست"، دریاسالار مالن در دیدار با "ایهود باراک" وزیر دفاع و "گابی اشکنازی" رییس ستاد کل  ارتش اسرائیل مسائل برنامه هسته ای ایران و اوضاع در سوریه و لبنان را بررسی کرد.

وی در بخش دیگری از مقاله خود به گزارش برخی از مطبوعات مصری اشاره می کند که بر اساس آنها طی روزهای 18-22 ژوئن سال جاری، کشتی های نظامی نیروی دریایی آمریکا به فرماندهی "ناوهواپیمابر "هری ترومن" (12 کشتی) از طریق کانال سوئز  عبور کرده و راه را به سمت خلیج فارس پیش گرفتند. در آستانه این تحرکات واحدهای هوایی نیروی دریایی آمریکا با جنگنده های اسرائیل مانور حملات موشکی به اهداف دشمن فرضی در اوقات مختلف شبانه روز را تمرین کردند. برای این منظور از اهدافی که در میدان تیر "ناباتیم" اسرائیل نصب شده بود، استفاده شد.

 در ادامه این مقاله آمده است، در این مانور جنگنده های آمریکایی در پایگاه های هوایی آلمان و رومانی مورد استفاده قرار گرفت. سوختگیری هوایی آنها توسط تانکرهای هوایی نیروی هوایی اسرائیل انجام شد. فرماندهی نیروی دریایی اسرائیل چند فروند زیردریایی خود که به موشک های بالدار مجهز هستند را به سمت موقعیت نظامی در منطقه تنگه "باب المندب" و سواحل عمان اعزام کرده است. ایهود باراک وزیر دفاع اسرائیل اعتراف کرده که در ترکیب نیروی دریایی آمریکا در منطقه تنگه هرمز کشتی های نظامی اسرائیل نیز عمل می کنند.

مولف مقاله به سخنان ژنرال"جمال مظلوم" یکی از کارشناسان معروف خاور نزدیک و پروفسور دانشگاه "النایف" (عربستان سعودی) اشاره می کند که معتقد است، در منطقه شرقی مدیترانه نیز چند ناو موشک بر و رزمناو آماده جنگ آمریکا کشیک نظامی قرار دارند و مانند دوران جنگ علیه عراق برای حملات موشکی آماده اند. تحلیلگران نظامی صریحا اعلام می کنند که روحیه جنگی در زمینه سیاسی به طور پایدارتری برقرار شده است. وی که بعنوان مثال پیش از این، جنگ آمریکا و اسرائیل علیه ایران را غیر ممکن می دانست، معتقد است که جنگ در خلیج فارس بیش از هر زمانی واقعی به نظر می رسد. این تحلیلگر عربستانی به دقت اوضاع سیاسی-نظامی پیرامون ایران را دنبال کرده و افزایش آتی نیروهای و تجهیزات نیروی نظامی آمریکا، ناتو و اسرائیل در منطقه خلیج فارس را پیشبینی می کند.

" مظلوم" احتمال می دهد که عملیات نظامی علیه ایران ممکن است که به چند گونه انجام شود. به اعتقاد وی محتمل ترین آنها از طریق حملات هوایی دقیق، محدود از لحاظ زمانی و بکارگیری نیروهای موشکی و هوایی جهت انهدام برخی از مراکز هسته ای ایران انجام خواهد شد که به طور مستقیم به غنی سازی سوخت هسته ای مشغولند. گزینه دیگر می تواند نه تنها به نابودی مراکز غنی سازی اورانیوم منتهی شود، بلکه تاسیسات نظامی، صنعتی نظامی و دیگر مراکز ایران را نیز در بر گیرد که در این صورت عملیات نیروی نظامی آمریکا ماهیت گسترده ای به خود خواهد گرفت مانند آنچه  که عملیات تحت عنوان "طوفان صحرا" در سال 1991 علیه عراق انجام شد.

مولف در پایان مقاله خود تاکید می کند که یکی از شواهد مهم تدارک و انجام عملیات نظامی علیه ایران تقویت فعالیت های تبلیغاتی است. در حال حاضر مقامات آمریکا و اسرائیل عملیات کسب حمایت متحدین خود را در خصوص سختگیری در روابط با تهران را فعال کرده اند.

"ریانووستی" در بخش دیگری اضافه می کند، قرار است که در جلسه شورای ناتو که روز 26 جولای ـ حدود سه هفته دیگر ـ در بروکسل برگزار خواهد شد، واشنگتن نه تنها تایید تحریم های یکجانبه خود علیه ایران بلکه حمایت از تدابیر شدیدتر علیه این کشور را کسب کند. "رابرت اینگورت" سخنگوی کاخ سفید به نقل از بیانیه ستاد کل ناتو مورخ 27 ژوئن به مفهوم تدابیر جدید آمریکا اشاره ای نکرد اما به اعتقاد کارشناسان امور سیاسی غرب، بحث تایید استفاده از روش های نظامی ممکن است در میان باشد.

گفتنی است در روزهای اخیر رسانه های روسی، سعودی و همچنین رژیم صهیونیستی در تحلیل ها و اخباری متعدد در پی القاء فضای تهدید نزدیک به جنگ علیه ایران هستند، هرچند مشخص نیست که آیا هماهنگی خاصی نیز در این فضا سازی وجود دارد یا نه اما خروجی ها هماهنگ و یکسان است. البته این طبیعی است که چنین تحلیل هایی باید با دقت ارزیابی شده و مورد توجه قرار گیرد اما به نظر می رسد ایجاد چنین فضایی همان سیاست کهنه تضعیف روحیه ایرانیان با استفاده از ابزار رسانه ای را دنبال می کند زیرا واقعیت های موجود آمریکا اعم از مشکلات متعدد داخلی، رکود اقتصادی و همچنین درگیری های فرسایشی آمریکا در عراق و به ویژه افغانستان به احتمال ماجراجویی جدید آنها را به حداقل می رساند.

چهارشنبه 16 تیر 1389  11:22 AM
تشکرات از این پست
notebook
notebook
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 168
جمعه 5 فروردین 1390  11:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها