0

اسطوره فوتبال برزیل:مشكل فوتبال ایران برنامه ‌ریزی و سازماندهی است

 
jazereyearam
jazereyearam
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 1313
محل سکونت : زنجان

اسطوره فوتبال برزیل:مشكل فوتبال ایران برنامه ‌ریزی و سازماندهی است


 

اسطوره‌ی فوتبال برزیل گفت: فوتبال ایران بازیکنان فیزیکی و با هوش بسیاری دارد و تنها مشکل فوتبال ایران، برنامه‌ریزی و سازماندهی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)؛ جرزینیو ستاره‌ی فوتبال برزیل در دهه‌ی70 میلادی که با این تیم سه بار قهرمان جام جهانی شد، در نشستی مطبوعاتی گفت: این نخستین سفر من به ایران است. خوشحالم که به کشورتان آمده‌ام و امیدوارم چندین بار دیگر فرصت حضور در ایران را پیدا کنم. برخی از دوستان باعث حضور من در ایران شدند و به اینجا آمده‌ام که راجع به فوتبال و جام جهانی صحبت کنم.

وی افزود: من بازیکنان ایرانی را مدت‌هاست که زیرنظر دارم. از زمانی که در عربستان کار کرده‌ام تاکنون بازیکنان ایرانی را زیر نظر گرفته‌ام و شاهد پیشرفت فوتبال آسیا بوده‌ام. بازیکنان ایرانی به طور فطری ورزشکار هستند. هم به لحاظ فیزیکی و هم هوشی در سطح بسیار بالایی هستند. امیدوارم بازیکنان ایرانی بتوانند با توانایی‌هایشان به جام جهانی 2014 برسند. البته این اتفاق به برنامه‌ریزی مسوولان فدراسیون فوتبال ایران بستگی دارد که با برنامه‌شان شرایط را برای حضور تیم ایران در برزیل فراهم کنند.

جرزینیو با بیان اینکه نگرانی مردم ایران از وضعیت فوتبال شگفت‌انگیز است، گفت: این برای من بسیار جالب است که چنین فضایی را اینجا می‌بینم. در اینجا دیدم که پس از حذف برزیل مردم ایران چه‌قدر غمگین شدند و این اتفاق تنها به خاطر خود برزیلی‌ها بود که نتوانستیم به موفقیت برسیم.

وی به حضور بازیکنان برزیلی در لیگ‌های مختلف اشاره کرد و گفت: من حتی در ایران با یک بازیکن برزیلی آشنا شدم که در یکی از تیم‌های بزرگ ایران بازی می‌کند. کیفیت تیم‌های ملی اسپانیا ، هلند و آلمان تا حدود زیادی مرهون حضور بازیکنان برزیلی است که شادابی را به فوتبال اروپا آورده‌اند و دیگر از بازی خشک تیم‌های اروپایی خبری نیست. البته ناکامی برزیل به خاطر حضور این تعداد بازیکن برزیلی در اروپاست و مجازات برزیل همین ناکامی بوده است. مردم برزیل طاقت 8 سال دوری از قهرمانی را ندارند و برای ما این اتفاق بسیار سخت و دشوار است. ضمن اینکه ما در جام جهانی 2014 میزبان هستیم و باید از همین حالا به فکر آن مسابقات باشیم.

همبازی‌ پله در جام جهانی 1970 درباره درگیری این اسطوره فوتبال جهان و مارادونا گفت: به نظرم مساله مارادونا و پله قابل بحث نیست و این دو با اظهار نظر علیه هم چنین شرایطی را به وجود آورده‌اند اما باید یک مساله را بگویم و آن اینکه یک بچه برزیلی وقتی با توپ آشنا می‌شود همیشه به فکر شکست دادن یک آرژانتینی است البته یک کودک آرژانتینی هم چنین شرایطی دارد. به هر حال برای پیشرفت فوتبال به این رقابت‌ها نیاز داریم.

جرزینیو درباره وضعیت فوتبال ملی ایران در قیاس با کشورهایی همچون ژاپن و کره‌جنوبی گفت: چیزی که همیشه فوتبال ایران را برای من جذاب کرده بازیکنان با هوشی است که در اختیار دارید. در کشورهایی که نام بردید نمی‌توانید این تعداد بازیکن با چنین شرایطی را پیدا کنید. اما سوالی که در ذهنم است اینکه چرا فوتبال ایران در این 20 سال اخیر عقب مانده است. در گذشته عربستان فوتبالی نداشت اما شما در شرایط بسیار خوبی بودید اما حالا از تیم عربستان شکست می‌خورید. فکر می‌کنم در برنامه‌ریزی و سازماندهی مشکل دارید.

وی درپاسخ به این سوال که در ایران وقتی یک بازیکن به پول می‌رسد شرایط‌ش عوض می‌شود اما در برزیل بازیکنان فقیر وقتی به پول می‌رسند، کیفیت‌شان را از دست نمی‌دهند، گفت: این مشکلی جهانی است و متاسفانه همه دنیا را درگیر کرده است. وقتی از یک بازیکن برزیلی می‌پرسید برای چه هدفی فوتبال بازی می‌کند می گوید به خاطر رفتن به اروپا و این تنها به خاطر مسائل مالی است. در زمان ما، تیم ملی برزیل از بازیکنانی تشکیل شده بود که در داخل برزیل بازی می‌کردند اما حالا شرایط تغییر کرده است. ما 2 هزار بازیکن از برزیل داریم که در خارج از برزیل بازی می‌کنند. می‌دانید با این تعداد بازیکن می‌شود چند تیم ملی درست کرد؟

جرزینیو افزود: اما من از همین جا به فدراسیون فوتبال برزیل می‌گویم باید برای سال 2014 تیم ملی از بازیکنانی تشکیل شود که در داخل بازی می‌کنند و نباید از لژیونرها استفاده کرد.

وی درباره درگیری دونگا با رسانه‌ها در طول جام جهانی 2010 گفت: واقعا دلیل این کار دونگا را نمی‌دانم. در فرهنگ برزیل، همه با هم خوش رفتارند اما رفتار دونگا عجیب بود. من همیشه در زندگی‌ام رابطه بسیار خوبی با رسانه‌ها داشته‌ام و همیشه رسانه‌ها نقطه ضعف و قوتم را گوشزد می‌کردند. فکر می‌کنم رسانه‌ها حتی از کمیته فنی فدراسیون‌ها هم بهتر فوتبال را متوجه می‌شوند چرا که آنها همواره در کنار فوتبال هستند.

در پایان این نشست جرزینیو ستاره فوتبال برزیل پیراهنش را به مدیرعامل شرکت اسپانسر حضورش در ایران تقدیم کرد.

 
سه شنبه 15 تیر 1389  11:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها