0

هفت شهر عشق دات‌نت‌ کارها

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

هفت شهر عشق دات‌نت‌ کارها

اگر يک توسعه دهنده دات‌نتي هستيد و مي‌خواهيد از لينوکس استفاده کنيد، احتمالا از حضور اين 7 ابزار بسيار راضي و خشنود خواهيد شد. اين 7ابزار براي کساني است که نمي‌توانند يا به‌ هردليلي نمي‌خواهند از دات‌نت مايکروسافت دل‌ بکنند و همچنين دنياي لينوکس و منبع‌باز برايشان جذابيت و تازگي دارد.

Ajax Control Toolkit

اين فريم‌ورک يکي از بهترين بسترها براي توسعه‌دهندگان ASP است تا به‌ کمک آن نرم‌افزارهاي غني اينترنتي بسازند.

براي اين‌که تنها بخش کوچکي از دموهاي اين بستر را ببينيد، کافيست به سايت زير برويد.

اين بستر علاوه بر يک‌دو جين آموزه رايگان، به شما نشان مي‌دهد چطور مي‌توانيد از دانش ASP خود در زمينه ايجاد نرم‌افزارهاي اينترنتي استفاده کنيد.

ASP.NET MVC

معماري MVC يکي از محبوب‌ترين معماري‌هاي برنامه‌نويسي امروزي است و در زمينه توسعه وب، به کليدي‌ترين معماري بدل شده است. با تشکر از اين پروژه دات‌نت‌کارها بسادگي مي‌توانند از قابليت‌هاي اين معماري در برنامه‌نويسي‌شان استفاده کنند.

Cruise Control

از آنجا که بحث اتوماسيون در وب بسيار جدي دنبال مي‌شود، پروژه‌هاي زيادي از گوشه و کنار جهان براي ساده‌سازي اين امر و کنترل يک فرآيند در جريان‌هاي مختلف کاري سر بر آورده‌اند.

يکي از آنها پروژه منبع‌باز کروز کنترل است. اين پروژه ابزارهايي براي اتوماسيون فرآيند ارائه مي‌کند و علاوه بر توليد کد، گزارش‌گيري هم مي‌کند. کروز کنترل محبوبيت زيادي دارد و در پروژه‌هاي زيادي به‌کار گرفته شده است.

DotNetNuke

يکي از مهمترين پروژه‌هاي منبع‌باز اينترنتي، دات‌نت‌نيوک است که براي هموطنان برنامه‌نويس‌مان غريبه نيست.

اين بستر قدرتمند مديريت محتوا توسط صدها هزار شرکت ريز و درشت در حال استفاده و توسعه است.

Mono

شايد مونو مهم‌ترين، قدرتمندترين و وسيع‌ترين بستر دات‌نت تحت لينوکس باشد. مونو را شرکت ناول پشتيباني مي‌کند و تاکنون گسترش خوبي داشته است و برنامه‌هاي دات‌نت به‌ کمک آن در محيط‌هاي لينوکسي هم اجرا مي‌شوند. مونو که با پروژه ديگري به‌نام Moonlight هم شناخته مي‌شود از سيلورلايت مايکروسافت پشتيباني مي‌کند و حتي با کمک نرم‌افزار MonoTouch مي‌تواند کدهاي

#C را به برنامه‌هاي مطمئن آيفون تبديل کند.

NAnt

ايجاد نرم‌افزار و پروسه ساخت (Build) بسادگي يک کليد نيست. رعايت پيش‌نيازها، توليد بسته‌اي مستقل از سيستم‌عامل و... توسعه‌دهنده‌اي به ‌نام جيمز ديويدسن را وادار کرد نرم‌افزاري براي پروژه‌هاي جاوا بنويسد که Ant‌ نام دارد. حالا پروژه ديگري با عنوان NAnt سر برآورده است که همين کار را براي پروژه‌هاي دات‌نتي انجام مي‌دهد و ساخت آن‌را راحت مي‌کند.

NHibernate

از ابتداي سال 2005 تاکنون، به ‌کمک اين پروژه برنامه‌نويسان دات‌نت مي‌توانند امور داده‌محوري را بسادگي انجام دهند.كليك

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

سه شنبه 15 تیر 1389  9:47 AM
تشکرات از این پست
seven7computer
seven7computer
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 7
محل سکونت : خراسان شمالی
پنج شنبه 17 تیر 1389  11:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها