0

دلایل و نحوه تعویض سیمکارتهای قدیمی همراه اول

 
aziztaeme
aziztaeme
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1388 
تعداد پست ها : 2044
محل سکونت : تهران

دلایل و نحوه تعویض سیمکارتهای قدیمی همراه اول

 دلایل و نحوه تعویض سیمکارتهای قدیمی همراه اول

 
مدیرکل امور مشترکان شرکت ارتباطات سیار از خدمات رایگان آزمایش و تعویض سیمکارتهای قدیمی مشترکان همراه اول در تمامی دفاتر خدمات ارتباطی کشور خبر داد و گفت: تا پیش از این، خدمات تست سیمکارتهای قدیمی تنها در مراکز تلفن ثابت استان تهران انجام می شد.

علی حمیدی با بیان اینکه دفاتر خدمات امور مشترکان کل کشور موظف به تعویض سیمکارتهای قدیمی مشترکان به صورت رایگان و بدون هزینه هستند گفت: مشترکان باید توجه داشته باشند که در این طرح هیچگونه هزینه ای از آنها دریافت نمی شود و هر مشترکی می تواند با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی در سراسر کشور نسبت به تست قدیمی بودن سیمکارت خود اقدام کند.

وی با اشاره به فراخوان شرکت ارتباطات سیار که از مشترکان دعوت کرده تا قدیمی بودن سیمکارت خود را تست کرده و در صورت نیاز نسبت به تعویض سیمکارت خود اقدام کنند، دلیل تعویض سیمکارتهای قدیمی را رفع مشکلات سرویس دهی عنوان کرد.

حمیدی توضیح داد: با توجه به بروز شدن سیستمهای شبکه و گوشیهای موبایل، برخی سیمکارتهای قدیمی در سرویس دهی دچار مشکل شده اند که ضرورت تعویض این سیمکارتها به صورت رایگان از سوی همراه اول احساس شده است.

مدیر کل امور مشترکان شرکت ارتباطات سیار تاکید کرد که دفاتر خدمات ارتباطی مجاز نیستند هزینه ای بابت ارائه این خدمات از مشترکان دریافت کنند چرا که این دفاتر طرف حساب همراه اول بوده و با این اپراتور قرارداد دارند. مشترکان در صورت مشاهده مواردی این چنینی می توانند مراتب را به شرکت ارتباطات سیار گزارش دهند و یا با شماره 09990 تماس بگیرند.

شرکت ارتباطات سیار ایران اوایل سال جاری با ارسال پیامک برای دارندگان سیمکارتهای قدیمی از آنان خواسته تا نسبت به تعویض سیمکارت خود به صورت رایگان اقدام کنند.

گفته می شود در حالت سوختن سیمکارت به دلیل قدیمی بودن آن، تماس گیرنده با پیغام " دستگاه مورد نظر خاموش است " مواجه می شود که این مسئله ارتباطی به شماره کدهای قدیمی ندارد.

حمیدی پیش از این نیز به مهر گفته بود مشترکان با مراجعه به نزدیکترین مرکز خدمات امور مشترکان محل سکونت خود می توانند تنها با ارائه کارت شناسایی سیمکارتهای خود را تست کرده و در صورت داشتن ایراد آن را تعویض و سیمکارت جدید دریافت کنند.

در صورتیکه دلیل سوختن سیمکارت مشترکان، قدیمی بودن آن باشد از طریق دستگاههای موجود در این مراکز قابل تشخیص است و تعویض آن نیز به صورت رایگان انجام می شود اما چنانچه سیمکارت مشترک به دلایلی دیگر سوخته باشد از طریق این دستگاهها مشخص می شود و مشترک باید برای تعویض هزینه پرداخت کند.

مسئولان همراه اول معتقدند که سوختن سیمکارت در برخی سیمکارتهای قدیمی اتفاق می افتد و این مسئله ارتباطی به کد سیمکارت که مثلا 1 یا 2 باشد و یا کلمه اختصاری mci یا tci درج شده روی صفحه نمایشگر گوشی ها ندارد. همچنین این سیمکارت ها به دلیل عدم تطابق با سیستم های جدید شبکه و گوشی و یا پرشدن ظرفیتشان غیرفعال می شود که این مسئله هیچ ارتباطی به کیفیت سیمکارت خام که گفته می شود چینی است نیز ندارد.

در همین حال مدیرعامل شرکت مخابرات ایران نیز با توجه به ضرورت تعویض سیمکارت‌های قدیمی همراه اول از مشترکان مشمول این طرح خواسته تا در اسرع وقت نسبت به تعویض سیمکارت‌های قدیمی خود اقدام کنند.

صابر فیضی در این باره گفته است مالکان سیمکارت‌های قدیمی که شمارنده یا کانتر سیمکارت آنها پر و در نهایت غیرفعال شده است می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی نسبت به تعویض سیمکارت خود اقدام کنند.منبع خبر : عصرايران

دوشنبه 14 تیر 1389  1:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها