0

فيل سفيد

 
zakeri_m
zakeri_m
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 1740
محل سکونت : تهران

فيل سفيد

 

فیل

فيل سفيد در اسطوره هاي بودايي اهميت زيادي دارد و در برخي نقاط جنوب شرق آسيا از قديم الايام، مظهر ثروت و قدرت تلقي مي شده است .

 

گزارش بی بی سی حاکي است که اين فيل در جنگل هاي "مانگدو"، در غرب برمه، رديابي شده است . تنها چيزي در باره فيل سفيد که واقعا سفيد است، اسمش است .

 

مژه هاي اين فيل کم رنگ و پوست بدنش در نور آفتاب برنزه است؛ البته برنزه اي که قهوه اي متمايل به قرمز رنگ پريده است . وقتي بدن اين فيل خيس مي شود همين رنگ، به صورتي تبديل مي شود .

 

با توجه به اين که امسال (با وجود نارضايتي مخالفان دولت)، در برمه انتخابات برگزار مي شود، حاکمان نظامي اين کشور مدتي است که در جستجوي نمادي از بخت و اقبال بوده اند .

 

گفته مي شود وقتي اوايل امسال شايعه شد در جنگل هاي واقع در غرب برمه، يک فيل سفيد ديده شده، ارتش يک گردان را فرستاده تا اين منطقه را جستجو و فيل را پيدا کند .

 

دستاورد نظاميان، يک فيل دو متري ماده تقريبا چهل ساله، با چشماني به رنگ مرواريد است . به احتمال زياد اين فيل به نيپيدو، پايتخت برمه منتقل مي شود و به ژنرال تن شيو، رهبر اين کشور اهدا خواهد شد .

 

او هرگز فيل سفيدي که به خودش تعلق داشته باشد، نداشته است هر چند که رهبران نظامي برمه با هواپيماهايي با نام فيل سفيد يک و فيل سفيد دو سفر مي کنند .

 
 
 
زندگی را تو بساز ، نه بدان ساز که سازند و پذیری بی حرف
زندگی یعنی جنگ ، تو بجنگ ، زندگی یعنی عشق ، تو بدان عشق بورز . . .
پنج شنبه 10 تیر 1389  11:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها